Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov – TJ Mladosť Kalša

V III. lige Východ sa začína odvetná časť. Prešov sa po druhýkrát v sezóne stretne s Kalšou. Prvý vzájomný zápas odohrali Tatranisti u súpera, tentokrát sa predstavia na svojom na štadióne.

V Kalši sa hrá tretia najvyššia futbalová súťaž vôbec po prvýkrát v histórii. Prvý zápas v tejto lige odohrala TJ Mladosť v júli na domácom trávniku proti Tatranu Prešov. Zápas v obci, ktorá má približne 700 obyvateľov, prilákal 500 divákov. Rolu favorita v stretnutí potvrdili Šarišania, ktorí zvíťazili v prvom zápase sezóny 3:0 po dvoch góloch Dávida Ivaneckého a jednom zásahu Ľubomíra Ivanka Maceja. V ďalších zápasoch sa nováčik súťaže nestratil, práve naopak, v súťaži si počína veľmi dobre. V prvej časti sezóny dosiahli zverenci trénera Ľubomíra Maďarika bilanciu sedem výhier, tri remízy a štyri prehry. Získali dvadsaťštyri bodov a v tabuľke sú siedmi. Futbalisti Kalše dokázali uhrať výborné výsledkami s tímami z vrchnej časti tabuľky, vyhrali nad Humenným a remizovali s Lipanmi. Naposledy hrali s popradským béčkom nerozhodne 2:2

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov vstupujú do odvetnej časti sezóny z prvého miesta. Šarišania nazbierali v doterajších štrnástich zápasoch tridsaťštyri bodov za jedenásť výhier, jednu remízu a dve prehry. Rovnakú bilanciu majú aj hráči Lipian, no Prešovčania majú lepšie skóre aj vzájomný zápas. Tím trénera Petra Petráša ťahá víťaznú šnúru. Vyhral sedemkrát za sebou, posledné tri zápasy odohral bez inkasovaného gólu. Doma naposledy zvíťazil 4:0 nad popradským „Béčkom“. Zeleno-bieli v ostatnom kole pokračovali vo víťaznej vlne, tri body priniesli po góle Michala Kraľoviča aj z Plavnice. Dnes privítajú Kalšu, pre Tatran pôjde o predposledný domáci zápas v jesennej časti súťaže.

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA.
Zdieľaj