Riport: 1. FC Tatran Prešov – TJ Mladosť Kalša 5:1 (3:0)

Odvetnú časť začali Prešovčania víťazne

1. FC Tatran Prešov porazil v 16. kole III. ligy Východ Kalšu 5:1, čím úspešne začal odvetnú časť. Prešovčania dokázali zvíťaziť už ôsmikrát v rade.

Prešov strelil prvý gól aj s prispením šťastia. V 9. minúte hosťujúci obranca loptu zle odkopol, zblokoval ju Kraľovič. Po jeho dotyku išla lopta rovno do brány, gólman Pella na ňu nedočiahol – 1:0. V 18. minúte padol druhý gól duelu, z pokutového kopu sa presadil Pavúk. Tesne po pol hodine hry prihral Hirka Šimkovi a ten strieľaným centrom narobil Pellovi problémy. Aktívny Ivanecký potom dostal loptu zo stredu ihriska dopredu k Hirkovi, ktorý sa dostal za obranu hostí, no jeho strela išla vedľa.  V 40. minúte krásna strela Ivaneckého minula hosťujúcu svätyňu len o pár centimetrov.

Krátko po zmene strán sa Hirka dostal do pokutového územia, pred brankárom našiel osamoteného Kraľoviča, ktorý trafil zle a prázdnu bránu minul. V 54. minúte mal Tatran ďalšiu možnosť. Z ľavej strany zacentroval Kraľovič na osamoteného Pavúka, ktorý sa ocitol vo veľkej šanci, no jeho strela išla mimo troch žrdí. V 59. minúte Kalša po rohovom kope znížila, strelcom gólu bol Jakub Špišák. V 63. minúte prešiel po ľavej strane sám cez celé ihrisko Kraľovič, prihrávkou potom našiel Sabolčíka, ktorý lišiacky posunul loptu Hirkovi, no ten trafil len bočnú sieť. O minútu neskôr mal opäť veľkú možnosť Hirka. Z hranice šestnástky pálil priamo do brankára. Ten loptu vyrazil, no dostal sa k nej Pavúk a ten sa nemýlil – 4:0. V 66. minúte mala dobrú šancu Kalša. Seman dostal výbornú prihrávku, dostal sa pred prešovskú obranu a osamotený zakončil, Vinclér však strelu vyrazil. Piaty gól padol v 79. minúte. Kolbas zacentroval do pokutového územia, kde sa lopta odrazila na hranicu jedenástky, odkiaľ pohotovo z jednej zakončil Lupčo do brány.