Riport: 1. FC Tatran Prešov – MFK Slovan Giraltovce 4:1 (2:0)

Futbalisti Prešova posledný jesenný zápas vyhrali

Zeleno-bieli vyhrali svoj posledný zápas v jesennej časti súťaže nad Giraltovcami 4:1. Dosiahli desiate víťazstvo v rade.

V 11. minúte využili domáci prvú šancu. Sabolčík šikovne našiel Šimka, ten z hranice šestnástky medzi obrancami vystrelil a nemýlil sa – 1:0. Krátko potom mohol Tatran zvýšiť vedenie, no Lupčo trafil len do žrde. Tesne pred uplynutím polhodiny hry prihrával Ivanecký naľavo Kolbasovi. Ten potom našiel osamoteného Lupča, ktorý nechal vyniknúť brankára. Prešov predviedol ďalšiu dobrú akciu v 30. minúte. Grejták poslal dlhú loptu na Kraľoviča, ktorý si poradil s obrancom Giraltoviec. Dostal sa pred brankára, kde hľadal Pavúka. Gólman hostí však prihrávku zachytil. Ďalšiu možnosť už domáci futbalisti využili. V 33. minúte potiahol akciu po pravej strane Šimko. Potom odcentroval na Pavúka, ktorý sklepol loptu Kraľovičovi a ten z jednej napol sieť – 2:0. Brankár Fabini sa musel mať naďalej na pozore. Prekonať sa ho pokúšali Pavúk aj Lupčo, ale hosťujúci gólman bol úspešnejší.

Po zmene strán sa po chybe domácej obrany dostal k lopte Chovanec. Tento hráč prešiel až do pokutového územia, odkiaľ obstrelil Lukáča – 2:1. Tatran opäť pohrozil v 51. minúte. Ivanecký poslal center Sabolčíkovi, ktorý však bránu minul. O šesť minút neskôr vybojoval loptu Ivanecký, v šestnástke sa dostal do zakončenia a dal gól – 3:1. Krátko potom ten istý hráč nepremenil samostatný nájazd. Štvrtý gól strelili domáci v 69. minúte. Kolbas si hodil loptu okolo obrancu, následne ju odcentroval do šestnástky a tam pohotovo zakončil do brány Pavúk. Hostia počas celého zápasu bojovali, v druhom polčase mali niekoľko dobrých šancí, no ani jednu sa im nepodarilo premeniť. Tatran potvrdil rolu favorita. V 88. minúte mal ďalšiu veľkú šancu. Šimko našiel v šestnástke spätnou prihrávkou Gladiša, ktorý ale bránu tesne minul.