Návrat k zápasu s MFK Slovan Giraltovce

Šimko: Presne tak to má byť, Prešov má byť hore

Štyri góly Tatrana, presvedčivý výsledok a víťazný záver jesennej časti. Futbalisti 1. FC Tatran Prešov sa s rokom 2019 aj s úspešnou jeseňou rozlúčili výhrou 4:1 nad Giraltovcami. 

Napriek ťažkému terénu sa Prešovčania v zápase usilovali o kombinačnú hru. Okrem štyroch gólov predviedli aj ďalšie pekné akcie. Príležitosti mali aj hosťujúci hráči, ktorí podali bojovný výkon.

Pomohol rýchly gól

Prešovčanom k presvedčivému výsledku pomohol rýchly gól kapitána Lukáša Šimka, ktorý otvoril skóre v 11. minúte zápasu. „Máme radosť, že sme získali sme tri body a že ťaháme desaťzápasovú šnúru víťazstiev. Rýchly gól nám stále pomôže, hlavne pri takých súperoch, ktorí chcú pred nami zavrieť obranu a hrať s desiatimi hráčmi vzadu. Som rád, že tímu môžem pomôcť aj takto,  keď dám gól,“ povedal Lukáš Šimko.

Tatranisti majú za sebou úspešnú jeseň. Od začiatku im patrili horné priečky. Po jesennej časti sú v tretej lige Východ na špici a bojujú o postup s Lipanmi. „Tréneri mali v lete málo času na to, aby nás dali dokopy. Urobili však výbornú robotu. Postavili výborný káder, ktorý hrá o popredné priečky a presne tak to má byť, Prešov má byť hore,“ zvýraznil Šimko.

Cieľ splnili

Šarišania mali od začiatku súťaže výborné výsledky. Prehrali len dva zápasy, zaznamenali aj jednu remízu. Všetky ostatné stretnutia vyhrali. S jeseňou sú v prešovskej kabíne spokojní. „Myslím si, že v Prešove každý čakal, že budeme hrať o prvé miesto a postup do druhej ligy. To sme splnili, v zápasoch nám na ihrisku pomáhal aj náš tréner. Jeho skúsenosti nám pomohli. Takto dobre chceme pokračovať aj v jarnej časti.“

Futbalisti Prešova majú výbornú východiskovú pozíciu. V zime sa chcú na ďalšiu časť dobre pripraviť. „Aj keď sme prví, s Lipanmi sme na tom bodovo rovnako. Nič netreba vypustiť. Verím, že v jari vyhráme všetky zápasy,“ dodal kapitán Tatrana Lukáš Šimko.  

Lukáš Šimko (v zelenom). Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj