V Poľsku plánujú dosiahnuť víťazný hetrik

Dievčatá čaká turnaj Krzeszowice 2019

V sobotu a v nedeľu 23. a 24. novembra sa futbalistky z Akadémie 1. FC Tatran Prešov zúčastnia jedného z najväčších halových futbalových turnajov. Konať sa bude v meste Krzeszowice. Prešovčanky pôjdu do Poľska obhajovať prvenstvo.

Dievčatá z 1. FC Tatran Prešov turnaj vyhrali vlani aj pred dvoma rokmi. Počas víkendu budú v Poľsku bojovať o víťazný hetrik. Cestu za ďalším prvenstvom sa im budú snažiť skomplikovať ďalšie veľmi silné tímy. Turnaj patrí k najväčším halovým podujatiam, zúčastní sa ho až šestnásť družstiev. Medzi účastníkmi budú kvalitné kolektívy z Českej republiky, Slovenska a domáceho Poľska.

Družstvá sú rozdelené do štyroch skupín. Prvé dve skupiny odohrajú svoje zápasy v sobotu doobeda, ďalšie dve poobede. V nedeľu ráno sa uskutočnia zápasy o deviate až šestnáste miesto, v popoludňajších hodinách sa budú hrať stretnutia o prvé až ôsme miesto.

Hráčky 1. FC Tatran Prešov si v tretej skupine zahrajú proti futbalistkám z klubov SK Brušperk, KS Niepokorni Orzesze a Akademia Pilkarska Szaflary Czikitki.

Turnaj sa bude konať v meste Krzeszowice neďaleko Krakova. Toto historické mesto si pôjdu pozrieť aj prešovské futbalistky. Voľný čas strávia návštevou vianočných trhov.

Prešovčanky vyhrali turnaj vlani aj pred dvoma rokmi.

Zdieľaj