Pavlovic Cup: Dorastenci Tatrana mali na dosah bronz

Na turnaji obsadili štvrté miesto

Jedenástykrát v rade sa konal turnaj pre 17-ročných hráčov na počesť velikána prešovského futbalu Ladislava Pavloviča. Jeho dejiskom bola športová hala na Baštovej ulici.

Jednodňový turnaj sa konal 7. decembra. Začal ráno a vyvrcholil v podvečerných hodinách. Diváci videli kvalitné a zaujímavé zápasy. Tohtoročným víťazom Pavlovic Cupu sa stali hráči FC Košice. Strieborné medaily putovali do Banskej Bystrice. Tretie miesto obsadil Liptovský Mikuláš. 1. FC Tatran Prešov sa umiestnil na štvrtej pozícii.

Bronz mali na dosah

Najstarší futbalový klub na Slovensku je každoročným účastníkom turnaja. Šarišania mali na dosah bronz, medailová pozícia im nakoniec ušla kvôli horšiemu skóre. „Prvý zápas sme vyhrali nad Lokomotívou Košice 2:1. V druhom sme prehrali s Banskou Bystricou 1:2. Tento výsledok si vážim, pretože Dukla hrá vyššiu súťaž. V štvrtom stretnutí sme potrebovali s Liptovským Mikulášom vyhrať, boli by sme na peknom treťom mieste. Tento duel však skončil remízou a o skóre sme boli štvrtí,“ uviedol tréner prešovskej sedemnástky Stanislav Baran. „Ako tréner som absolvoval všetky ročníky turnaja, ktorý bol aj tento rok kvalitne zorganizovaný, hrali sme proti dobrým súperom v dobrých podmienkach. Aj to nám pomáha k futbalovému rastu. Pre viacerých našich chlapcov to bola nová skúsenosť, doteraz podobné turnaje neabsolvovali. Pred začiatkom sezóny sme káder doplnili hráčmi z nižších súťaží z okolia Prešova. Chlapci urobili veľký pokrok, ale ešte to nestačí na to, aby sme konkurovali družstvám ako FC Košice. Naši hráči neprechádzali športovými triedami, nemajú také skúsenosti. Preto sme tam nešli s veľkými očami, ale turnaj sme brali ako predprípravu pred jarnou časťou.“

Na Pavlovic Cupe sa odovzdávali okrem kolektívnych aj individuálne ocenenia. Cenu pre najmladšieho hráča dostal iba 14-ročný futbalista 1. FC Tatran Martin Pavúk.

Najmladší hráč turnaja Martin Pavúk. Zdroj: Viktor Zamborský.

Turnaj každoročne organizuje rodina Ladislava Pavloviča. Hlavným organizátorom je jeho vnuk Ladislav Pavlovič ml. „Jedenásty ročník bol veľmi dobrý. Zišli sa tu ľudia, ktorí majú radi futbal. Atmosféra bola príjemná, sledovali sme výborné výkony mladých nádejných futbalistov. Turnaj sa nám podarilo zorganizovať vďaka našim partnerom, klubom, ktoré prišli aj trénerom. Veľmi si to vážim,“ rozhovoril sa Ladislav Pavlovič ml.

Aj tento rok bol v programe exhibičný zápas, v ktorom sa predstavili Internacionáli Tatrana Prešov a rodina Pavlovičova. „Sme veľmi radi, že každý rok sa koná zápas s Internacionálmi Tatrana. Ich účasť, aj to čo pre klub odviedli, si vážime. Urobíme všetko preto, aby táto tradícia pokračovala. Každý rok sa tu s nimi stretávame, podáme si s nimi ruky a v príjemnej atmosfére si zahráme futbal,“ dodal Ladislav Pavlovič ml.

Mladší dorastenci Tatrana. Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj