U12: Hodnotenie jesennej časti

Všetky zápasy v jeseni vyhrali

Seriál hodnotení jesennej časti v Akadémii 1. FC Tatran začíname pri najmladšej žiackej kategórii U12, ktorá trénuje pod vedením hlavného trénera Richarda Grajcara a asistenta Róberta Gumana.

Futbalisti z kategórie U12 v lete absolvovali prechod z prípravky do žiackej kategórie a museli si zvykať iný režim. „Niektorí chlapci sa do prípravy nezapojili a vo futbale nepokračujú. Ide o bežnú prax v rámci fluktuácie mladých začínajúcich športovcov. Viacerí hráči ale ostali pri futbale, káder sme doplnili chlapcami, ktorí do tejto kategórie spadajú. Niektorí už na začiatku zažili veľkú zmenu, prestupovali z iných základných škôl do športových tried na ZŠ M. Nešpora a ZŠ Prostějovská. Zmenil sa im harmonogram. Okrem popoludňajších tréningov majú v rámci vyučovania športovú prípravu, počas ktorej sa im venujú tréneri v ich ďalšom rozvoji. Chalani to zvládajú bez problémov a na zmeny si celkom rýchlo zvykli,“ vysvetlil tréner Richard Grajcar.

Po jesennej časti patrí mladším žiakom Tatrana najvyššia pozícia v tabuľke, vyhrali všetky duely. „Prvá časť súťaže nám ukázala na čom máme popracovať. Výsledky sú povzbudivé, ale skôr ako výsledky hodnotím herný prejav mužstva, prístup k tréningovým jednotkám a v neposlednom rade správanie sa mužstva a jednotlivcov na ihrisku a mimo neho. V globále hodnotím všetky spomenuté aspekty za dobré.“

Veľmi dobre si hráči počínali v ligovej súťaži aj na celoslovenskom turnaji Mini Champions liga, kde  vzorne reprezentovali klub a obsadili tretie miesto.

„V prvom rade chcem pochváliť celý kolektív za prístup a prácu na tréningoch a v zápasoch v jesennej časti. Naďalej ich povzbudzujem k ľudskému a športovému rastu. Jesenná časť sa skončila, pred nami je zimné obdobie, ktoré bude pestré. Okrem tréningových jednotiek nás čakajú tri halové turnaje a prípravné zápasy,“ dodal Richard Grajcar.

Zdieľaj