U19: Hodnotenie jesennej časti

Tréner Daňko: Každým zápasom sme sa zlepšovali

Starším dorastenci Tatrana sú po jesennej časti na druhom mieste. Na prvé Košice strácajú iba tri body.

Vypadnutie A mužstva z druhej do tretej ligy malo dopad aj na Akadémiu 1. FC Tatran. Dorastenecké tímy museli opustiť najvyššiu súťaž. Od ročníka 2019/2020 pôsobia v druhej lige. V tíme sa udialo množstvo zmien. „Z klubu odišlo cez 30 hráčov. Na prvý zraz prišlo 5 hráčov, z toho dvaja brankári, 4 hráči boli presunutí k A – mužstvu. Boli sme nútení vyskladať mužstvo úplne od základov a navyše pod veľkým tlakom, nakoľko do začiatku súťaže zostávali 4 týždne. Prvé dva týždne sme trénovali spoločne s U17. Postupne sme začali dopĺňať káder,“ povedal na úvod tréner kategórie U19 Jozef Daňko.

Najviac hráčov prišlo z Popradu (Guman, Krajňák, Kubis, Vaľko), z Ľubotíc (Talian, Klepsatel), Ihnát z Vranova, Biroš z Raslavíc, Kolarčík zo Sabinova, Kuriplach z Giraltoviec. „Vzhľadom na danú situáciu sme odohrali len jeden prípravný zápas. Na poslednú chvíľu sme sa dohodli s Marcinkom a Štofanom, že nám vypomôžu v prvých piatich kolách. V napätí sme očakávali ako sa mužstvu bude v úvode sezóny dariť,“ hovoril tréner najstaršej dorasteneckej kategórie.

„Napriek tomu, že naša hra nebola ľúbivá, výsledkovo sme bodovali. Výhra v Bardejove 2:5 zvýšila chlapcom sebavedomie a vieru v súdržnosť mužstva. Móvel ESC Online app que permite fazer apostas em eventos desportivos, a qualquer momento. Estável linha, assistência técnica, pagamentos rápidos e bons coeficientes, é assim que se estabeleceu ESC no site apostas-app-pt.com  V 3. kole sme síce s favoritom súťaže, s Košicami, prehrali 3:1, ale boli sme rovnocenným partnerom a dopustili sme sa len individuálnych chýb.“

Trénera Daňka potešil počet strelených gólov – 55, najviac Gladiš (15) a Rečičár (13). Vysoké víťazstvá na pôde súpera dosiahli Tatranisti v Humennom (0:5), v Liptovskom Mikuláši (0:4) a na ihrisku Lokomotívy Košice (0:3). „Každým zápasom sme sa zlepšovali herne aj strelecky, kolektív sa stmeľoval a vytvorila sa dobrá partia. Mrzí nás strata bodov na domácom ihrisku s Lipanami (3:3), kde sme zlyhali hlavne v obrannej fáze. Posledný zápas s Bardejovom, ktorý sme vyhrali 5:1, hlavne hra v 1. polčase, potvrdila silný charakter aj kvality mužstva. Samozrejme, nelietame v oblakoch, naďalej potrebujeme na sebe tvrdo pracovať, aby sme boli konkurencieschopní a sťažili tak Košiciam sen o prvom mieste.“

Tréner Jozef Daňko na záver poďakoval za dobrú spoluprácu trénerovi A – mužstva Petrovi Petrášovi a jeho asistentovi Jozefovi Kováčovi, všetkým mládežníckym kolegom a samozrejme, vedeniu 1. FC Tatran Prešov.

Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj