U17: Hodnotenie jesennej časti

Mladší dorast zimuje na šiestom mieste

S trénerom Stanislavom Baranom sme sa obzreli za jesennou časťou kategórie U17.

Družstvo 1. FC Tatran U17 sa po jesennej časti umiestnilo na šiestom mieste. Zo šestnástich zápasov osem vyhralo, dva remizovalo a šesť prehralo. Dosiahlo skóre 31:23 so ziskom 26 bodov. V tabuľke pravdy je na  +2.

Počas jesene tím inkasoval len dvanásť žltých kariet a jednu červenú kartu dostal Alex Ivanko. Na strelených góloch sa podieľali strelci:  Haluška 7, Kaľavský 5, Spišiak 5, Pončák 4, Švec 3, Ivanko 2, Novotňák 1, Urvinitka 1, Matta 1, Daňo 1 a Pavuk 1

Prešovčania doma odohrali osem zápasov a z toho päť vyhrali, jeden remizovali a dva prehrali.  Spolu získali šestnásť bodov. Vonku to bolo osem zápasov, Šarišania trikrát vyhrali, raz remizovali a štyrikrát ťahali za kratší. Na ihriskách súperov dokopy získali desať bodov.

Budovali nové družstvo

„V lete po preradení družstva do 2. ligy odišlo z klubu viac ako 30 hráčov od 16 do 19 rokov. Z minuloročného kádra U16 zostal len Kaľavský a Pončák. Vrátil sa brankár Šimko. Do 1. septembra nám pomáhal aj Švec, ktorý odišiel na hosťovanie do Michaloviec. Z kádra U15  zostali len Spišiak, Ivanko, Radačovský a Daňo. Väčšina prestúpila do Popradu. Spolu s asistentom Bystroňom sme začali budovať nové družstvo. Postupne pribudli hráči z nižších súťaží z blízkeho okolia: Haluška, Javorský, Jašenský, Roba, Urvinitka, Guľaš, Matta a Pavuk z U15,“  objasnil situáciu tréner kategórie U17 Stanislav Baran.

V letnej príprave odohral jeho tím len tri prípravné zápasy. „Celú jesennú časť sme hráčov  spoznávali  a pracovali na hernom prejave družstva. Výkonnosť družstva  bola preto počas jesene veľmi kolísavá. Mrzia nás hlavne prehry doma s Galaktikom Košice a Bardejovom,“ pokračoval v hodnotení hlavný tréner mladšieho dorastu. „Verím, že po doplnení družstva a kvalitnej príprave sa naše výsledky aj herný prejav zlepšia. Zameriame sa nielen na rozvoj pohybových zručnosti, ale predovšetkým na rozvoj pohybových schopnosti. Na záver  chcem poďakovať asistentovi Martinovi Bystroňovi, všetkým mládežníckym trénerom a vedeniu 1. FC Tatran Prešov za spoluprácu,“ dodal Stanislav Baran.

Foto: Viktor Zamborský.
Zdieľaj