Návrat k tretiemu prípravnému zápasu s FC Minaj

Prešovčania viedli, nakoniec prehrali

Prešovskí futbalisti pripravujúci sa na jarnú časť III. ligy Východ odohrali ďalší zo série prípravných zápasov. Predstavili sa na Ukrajine. V Užhorode ich čakal kvalitný súper.

Zeleno-bieli nastúpili do prípravného zápasu proti ukrajinskému FC Minaj bez viacerých hráčov. Chýbali zranení Šimko, Mihalík, Hirka, Maguľak. S tímom nevycestovali ani Ivanecký, Kraľovič, ani náhradný brankár Prysiazhniuk.

Šarišania sa ako prví dostali do vedenia, o úvodný gól sa z priameho kopu postaral v 22. minúte Peter Lupčo. Hoci Prešovčania viedli, nakoniec prehrali. Domáci dvoma gólmi otočili stav v prvom polčase, po zmene strán pridali ďalšie dva góly. „Bol to veľmi kvalitný zápas, súper bol na vysokej úrovni. FC Minaj hrá v prvej ukrajinskej lige na špici, chce ísť na postup a chce sa pobiť aj v pohári. Súper mal veľmi slušné mužstvo. Na rozdiel od nás mali domáci okolo dvadsaťšesť hráčov. V prvom polčase vymenili šiestich, po prestávke celú jedenástku. Celý zápas sa hral vo vysokom tempe. Okrem gólu sme si vytvorili ďalšie dve dobré šance. Domáci ukázali, že hrajú futbal na vysokej úrovni. Všetko hrali cez dotyk, všetko bolo v šprinte. Zápas nám otvoril oči, vo viacerých veciach máme nedostatky. Chlapci si zápas odmakali, ale sami vidia, kde sa majú zlepšiť,“ zhodnotil tréner 1. FC Tatran Peter Petráš.

„Je pravda, že nám chýbali viacerí hráči. Niektorí nemali pasy, Luky Šimko je po operácii, Oliver Mihalík mal problémy s kolenom. Na to sa ale nebudeme vyhovárať. Pre nás to bol dobrý tréningový zápas. Stretnutie splnilo účel, môžeme sa pripravovať na ďalšieho súpera.“

FC Minaj – 1. FC Tatran Prešov 4:1 (2:1)

Gól Prešova: 22. Lupčo

Zostava Prešova: Vinclér – Kolbas, Grejták, Špak, Lupčo, Goncharevich, Ivanko Macej, Sabolčík, Maliarenko, Špilár, Kopín.

Foto: FB FC Minaj.

Zdieľaj