Halová sezóna mládeže: Od Prešovčaniek odišlo futbalové šťastie

O titul halových majsteriek Slovenska v kategórii mladších žiačok WU13 sa bojovalo v športovej hale v Badíne. Prešovské futbalistky herne nesklamali, ale odvrátilo sa od nich futbalové šťastie.

Na finálovom turnaji sa stretlo sedem tímov. Prešovské futbalistky dostali do skupiny silné tímy zo Žiliny, Trnavy a Trenčína.

K. Bučková, sa stala najlepšou strelkyňou.

Päť gólov Bučkovej v jednom zápase

Vstup do turnaja Šarišanky zvládli. V prvom zápase nedali Trenčínu šancu a vyhrali 7:0. Až päťkrát sa gólovo presadila talentovaná Katka Bučková. „V druhom zápase šla Žilina do vedenia, ale dievčatá zabrali a nakoniec stav otočili na konečných 2:1. Góly dala Bučková a skvele hrajúca Paula Spišáková. V zápase o prvé miesto v skupine sme prehrali s Trnavou 0:3, keď nám nevyšla koncovka. Naopak, Trnava, čo kopla, bol z toho gól,“ hovoril tréner prešovských mladších žiačok Marek Semančík.

Boli blízko finále

Futbalistky Tatrana bojovali o postup do finále s Vranovom. Zápas začal podľa ich predstáv. V úvode sa dostali do vedenia gólom Katky Bučkovej. „Súper z Vranova bol pod veľkým tlakom, ale nepodarilo sa nám zvýšiť skóre. Neviem si vysvetliť prečo, ale od 12. minúty súper lepšil pohyb a na ihrisku dominoval. Vyrovnal po nádhernom góle. Súper mal síce hernú prevahu, my sme boli blízko k vytúženému gólu, ale Katka zblízka zlyhala, naopak, z protiútoku skórovali Vranovčanky. Škoda, verili sme si. Dvakrát predtým sme vo vzájomných zápasoch Vranov prekonali. Teraz to nevyšlo, no chýbalo málo.“

Zavládlo sklamanie

V zápase o tretie miesto si to tatranistky rozdali so Spartakom Trnava. V súboji o bronz síce hráčky Prešova opäť dominovali, no medaily nakoniec nezískali. „Žrď, brvno, žrď-žrď, gól Katka Bučková, samostatné nájazdy…Škoda, že sme z jedenásť minútového tlaku dali len jeden gól. Trnava z jednej šance vyrovnala, nasledovali penalty. Tie sme absolútne nezvládli, keď nám nepodržali najskúsenejšie hráčky.“

Prešovský tím veľmi túžil po víťazstve, tento cieľ ale nesplnil. „Veľká škoda, mali sme ambície vyhrať turnaj. Ostalo nám len sklamanie. Uznanie súperov je len slabá náplasť na boľavom futbalovom srdci. Za výkony a nasadenie však musím všetky hráčky pochváliť,“ dodal tréner Marek Semančík.

Kapitánka Nina Nedoroščíková preberala diplom za 4. miesto.
Zdieľaj