Peter Barna dostal najvyššie ocenenie od SFZ

Petrovi Barnovi odovzdali Zlatý odznak

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik odovzdal Petrovi Barnovi “Zlatý odznak SFZ“. Ocenenie získal pri príležitosti nedávneho životného jubilea 75 rokov za dlhoročnú funkcionársku činnosť v slovenskom futbale. Zlatý odznak je najvyšším ocenením, Peter Barna, ktorý je v súčasnosti vedúcim mužstva 1. FC Tatran Prešov, si ho prevzal na piatkovej Riadnej konferencii SFZ v Senci. 

Rodák z Nižnej Polianky v okrese Bardejov je držiteľom všetkých troch vzácnych odznakov. Má zlatý, strieborný aj bronzový odznak od ObFZ a VsFZ a k tomu dostal ďalší zlatý od Slovenského futbalového zväzu.

Futbal hral aktívne v Iskre Partizánskom a neskôr v Smilne. Najväčšou láskou Petra Barnu však bola rozhodcovská píšťalka. Kvalifikáciu rozhodcu získal v roku 1975 a už po troch rokoch pískal republikové súťaže na Slovensku. Delegátom prvej a druhej slovenskej ligy bol od roku 1987 do roku 2014. Bol aj členom komisie delegátov SFZ. Pracoval ako predseda komisie delegátov VsFZ,  predseda komisie rozhodcov ObFZ a v súčasnosti je podpredseda komisie rozhodcov ObFZ Prešov.

Laureáta Petra Barnu ocenenie potešilo. „V prvom rade som rád za takéto ocenenie. Celý život žijem futbalom. Niekto má rád rum, niekto dievčatá, ja mám rád futbal. Boli sme odmenení viacerí rozhodcovia. Stretol som sa priateľmi, ktorí sú teraz predsedovia oblastných zväzov, niekedy boli moji rozhodcovia, moji delegáti. Som rád, že si ma všimli a ocenili. Poďakovanie patrí aj ObFZ Prešov, ktorý dával návrh na cenu pre mňa a VsFZ ju odporúčal.“

Peter Barna je zakladateľom Turnaja rozhodcov VsFZ, v decembri sa konal jeho 26. ročník. Bol aj pri zrode vyhlásenia jedenástky roka Východoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Prešov.

V súčasnosti je vedúcim mužstva A-tímu 1. FC Tatran Prešov. V klube pôsobil aj v minulosti. V ročníku 1991/92 bol vedúcim mužstva starších dorastencov, ktorí získali titul majstrov Československa.

Foto: futbalnet.sk
Zdieľaj