Starší dorastenci majú odložené zápasy, pripravujú sa individuálne

Beh, posilňovanie a cvičenia s loptou

Družstvá staršieho a mladšieho dorastu 1. FC Tatran Prešov ako jediné z klubu začali futbalovú jar. Stihli však odohrať iba jeden zápas, potom sa brány futbalových štadiónov pre šíriacu sa pandémiu zatvorili.

Kategória U19 odohrala po dlhej zimnej prestávke víťazný zápas v Námestove. „Ihrisko trošku robilo problémy, ale do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Vytvorili sme si štyri šance, poslednú sme využili a dostali sa do vedenia. Domáci potom vyrovnali, to nás pribrzdilo, ale v druhom polčase sa nám podarilo skóre otočiť na našu stranu. Po hernej stránke sme boli dominantní celý zápas,“ zhodnotil výkon svojho tímu tréner Jozef Daňko.

Trénujú aj keď musia byť doma

Od tohto zápasu sa hráči zatiaľ na ihrisku spolu nestretli. Pre pandémiu sa nesmú združovať a už mesiac trénujú individuálne vo svojom bydlisku. „Dostali individuálne plány. Chodia behať do lesa, do prírody. V mieste svojho bydliska robia silový tréning, kruhový tréning. Kto má možnosť ísť na ihrisko, robí coerver cvičenia, žonglovanie. Každý deň od pondelka do piatka majú urobiť niečo z toho, aby nerobili každý deň to isté, preto sa to mení. V sobotu a v nedeľu robia individuálne veci, napríklad túry,“ priblížil program starších dorastencov ich tréner Jozef Daňko. „Keď sa nemôžu hráči združovať, je ťažké robiť individuálne veci. To, čo majú stanovené, sa snažia splniť. Využívajú, čo je k dispozícii. Raz majú kratší, raz dlhší kruhový tréning, švihadlo, tí, ktorí majú doma oporné múry, robia prihrávky o stenu,“ doplnil tréner.

V pláne mali postup

Podobne ako A mužstvo, aj prešovská devätnástka mala v pláne pobiť sa v jarnej časti o postup. Starším dorastencom patrí po jesennej časti druhé miesto, na vedúce Košice majú štvorbodovú stratu. Osud dorasteneckej súťaže však na rozdiel od mužskej III. ligy Východ ešte nie je spečatený. Zápasy sú do konca apríla odložené na neurčito. Dohrá sa podľa trénera Daňka sezóna alebo nie? „Myslím si, že nie. Z môjho pohľadu je sezóna ukončená, lebo nikto nevie, čo bude ďalej a zdravie je prvoradé. Ak by súťaž spustili a náhodou by sa stalo, že v niektorom mužstve by bol nakazený hráč, do karantény by museli ísť obidve družstvá. Popravde sa obávam, či stihneme začiatok novej sezóny,“ myslí si Daňko. „Vzhľadom na to, že súťaž A mužstva je ukončená a tím bude hrať aj v nasledujúcom ročníku tretie ligu, nemôžeme postúpiť vyššie ani my. Nemáme o čo hrať, mali sme cieľ vyhrať súťaž. Adekvátne príčiny to ale znemožnili,“ dodal tréner Jozef Daňko.

Foto: Viktor Zamborský.
Zdieľaj