Turnaj v Jaslovských Bohuniciach vyhrali Prešovčanky

Po triumfe v Halovej sezóne mládeže žiačky vyhrali aj turnaj v Jaslovských Bohuniciach. Svoje zápasy na turnaji vyhrali aj naše futbalistky z prípravky.

Aj dievčenské futbalové súťaže v sezóne 2019/2020 boli vzhľadom k súčasnej situácii anulované. Športoviská sa už ale pomaly otvárajú. Od 3. júna sú povolené športové súťažné podujatia. Vďaka tomu sa mohol uskutočniť turnaj futbalistiek v Jaslovských Bohuniciach. Zúčastnili sa ho najlepšie družstvá z regionálnych skupín.

Žiačky 1. FC Tatran Prešov nadviazali na úspech z Halovej sezóny mládeže. Po titule majsteriek Slovenska v hale, triumfovali aj na turnaji v Jaslovských Bohuniciach.

Šarišanky výborne zvládli zápas s Trenčínom, vyhrali 8:0. O víťazstvo hrali s futbalistkami Trnavy. Duel bol pomerne vyrovnaný, až v predposlednej minúte ho rozhodol gól Soni Servátkovej, ktorý znamenal víťazstvo. „Proti veľmi kvalitnému súperovi sme začali bojazlivo a dostali sme sa pod tlak. Navyše v 10. minúte pre zranenie odstúpila kapitánka Janka Jusková. Postupne sme sa však dostali do zápasu a boli sme nebezpeční. Vypracovali sme si dve, tri dobré šance plus zopár štandardných situácii – Adel Vašáková, Soňa, Miška Ferencová. Potom mal však súper veľkú šancu, ktorú zblokovala Miška Ivanová.
Nakoniec v predposlednej minúte o všetkom rozhodla Soňa Servátková, po krásnej akcii Lesi Luptákovej a Sofie Frankovej. Dievčatá podali v daždi vynikajúci výkon, srdečne im
gratulujeme a tešíme sa na novú sezónu,“ zhodnotil tréner Peter Lupták.

Do Jaslovských Bohuníc vycestovali aj mladšie dievčatá z prípravky. Hrali proti rovesníčkam zo Spartaku Trnava a Interu Bratislava. Obe stretnutia vyhrali. „Proti Trnave sme sa gólovo presadili hneď trikrát. Dievčatá hrali pekný, kombinačný futbal. Druhý polčas nás súper zatlačil, z tlaku vyťažil iba jeden gól. Zápas s Interom mal opäť vysoké tempo aj keď proti našim dievčatám hrali staršie futbalistky,“ povedal tréner Marek Semančík.