Štatistiky a slová trénera po prípravnom zápase s Liptovským Mikulášom

Krutý výsledok v úvodnom prípravnom zápase

Peter Petráš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Začali sme dobre, prvých desať minút to bola z našej strany docela dobrá hra. Potom sme sa trošku stiahli, začali robiť chyby. Vypadli sme na desať, pätnásť minút, počas ktorých bol Liptovský Mikuláš lepší, vypracoval si šance. Neskôr sa to opäť vyrovnalo, napriek tomu dali domáci gól. Šance sme si vypracovali takisto aj my, ale dostali sme druhý gól. Začali sme robiť strašne hlúpe chyby vzadu, hoci som chlapcom pred zápasom povedal, aby sa takých chýb vyvarovali. Stále je to príprava, beriem to tak, že išlo o prvý zápas. V ďalšom priebehu stretnutia sme sa gólom na 2:1 dostali do zápasu, nakoniec sme prehrali 1:4. Výsledok je krutý, ale hra ma potešila, chalani mali chuť, chceli. Milo prekvapený som bol s Mariána Sabolčíka, takto by mal vyzerať futbalista, ktorý hrá za Prešov. Dúfam, že takto dobre bude pokračovať ďalej. Do zápasu nastúpil aj ďalší hráč na skúške Lukáš Makara. Chcel som ho vidieť. Stále zháňam hráčov, máme ešte čas, aby sme doplnili káder na postoch, na ktorých robíme chyby.“

Štatistika

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – 1. FC Tatran Prešov 4:1 (3:1)

Góly: 9. Staš, 20., 45. Voško, 75. Laura – 25. Špilár (z 11m)

Zostava Tatrana v 1. polčase: Ľ. Lukáč – Maguľak, Grejták (K), Špak, A. Pačinda – Sabolčík, Lupčo, Ivanecký – Kraľovič, Špilár, Ivanko Macej

Zostava Tatrana v 2. polčase: Švec – Goncharevich, Grejták (K), Špak, Maguľak – Kopín, Lupčo, Gladiš – Hirka, Makara, A. Pačinda