V Bardejove odohrali Prešovčania dva rozdielne polčasy

V poslednom prípravnom zápase prehra

Posledný prípravný zápas futbalistov Tatrana sa uskutočnil v Bardejove. V stretnutí padlo sedem gólov. Vyhrali domáci. Pre Hornošarišanov išlo rovnako o záverečný prípravný duel pred štartom ligy.

Prvý polčas patril jednoznačne domácim, ktorí hrajú o súťaž vyššie. Bardejovčania nedostali ani jeden gól, hosťom dali štyri.

V druhom polčase Prešovčania zlepšili hru, domácim dali dva góly a inkasovali len jeden. V 63. minúte znížil stav z pokutového kopu Ivanecký. Necelých desať minút pred koncom sa vpredu opäť presadil Bardejov, gól na 5:1 dával Rabík. V závere zápasu mali zeleno-bieli dve dobré šance, pri ktorých musel zasahovať brankár Dlugoš. Prešovčanom sa podarilo druhýkrát presadiť až v 90. minúte. Po druhýkrát v zápase kopali pokutový kop. Tentokrát sa z penalty nemýlil Špilár.

Prešovčania odohrali v Bardejove dva rozdielne polčasy. Zdroj: ahoj.tv.

„Z našej strany to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme hrali utiahnuto. Skúšal som nejaké varianty, nových hráčov, ktorí k nám prišli a sú s nami krátko. Čo sa týka druhého polčasu, s výkonom hráčov, ktorí sú u mňa už dlhšie, som spokojný. Je vidieť, že za rok urobili veľký pokrok,“ zhodnotil tréner 1. FC Tatran Peter Petráš.

Prešovčania odohrali tentoraz zápas proti kvalitnejšiemu súperovi. Stretnutie ukázalo nedostatky. „Určite, hlavne bránenie pri štandardných situáciách. Dostali sme dva góly po rohoch. Toto sa nám nemôže stávať a musíme sa toho vyvarovať. Ešte máme týždeň do ligy, aby sme tieto veci odstránili,“ dodal kouč Tatrana.

Pred štartom nového ročníka III. ligy Východ absolvujú hráči Prešova pohárové stretnutie. Uskutoční sa zajtra (26. júla) vo Finticiach. Výkop je o 17.00 h. III. liga Východ sa začína o týždeň neskôr. Tatran sa v úvodnom kole novej sezóny predstaví v nedeľu 2. augusta v Kalši.

Štatistika:

Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 5:2 (4:0)

Góly: 7. Lukáč, 17. Santos, 30. Serečin, 45. Horváth, 81. Rabík – 63. Ivanecký (z 11m), 90. Špilár (z 11m)

Zostava Prešova: Fabíni – Hatok, Luberda, Špak, A. Pačinda, Viazanko, Goncharevich, Kopín, Ivanecký, Makara, Hirka.

Striedali: Gladiš, Ivanko Macej, Kraľovič, Lupčo, Maguľak, Sabolčík, Špilár.

Dávid Ivanecký (v bielom) sa z pokutového kopu nemýlil. Zdroj: ahoj.tv.