Návrat k pohárovému zápasu s OŠK Fintice

Adrián Pačinda po postupe: Takýchto chýb sa musíme vyvarovať

Slovnaftcupový zápas vo Finticiach bol pre hráčov Tatrana prvým súťažným od vypuknutia koronavírusu na Slovensku. Jarná časť sa neodohrala, pre oba tímy išlo zároveň aj o prvý majstrovský zápas v tomto kalendárnom roku.

Vo Finticiach to mal byť pre Tatran jednoduchý zápas a jasná výhra. Prešovčania však súperovi dovolili zápas zdramatizovať. Štvrtoligista nakoniec favorita potrápil.

Skóre otvoril už v 4. minúte Michal Kraľovič. Po ďalších dvoch góloch Kristiána Hirku v 11. a 14. minúte sa Tatran dostal do trojgólového vedenia. Domáci dokázali ešte do polčasu dvomi gólmi zápas zdramatizovať. Domáci prehrávali len o gól a v druhom polčase živili nádej na vyrovnanie. Prešov úlohu favorita nakoniec zvládol, v záverečnej minúte spečatil triumf hostí Oliver Špilár.

Od posledného majstrovského zápasu, ktorý sa hral v jeseni 2019, sa káder Prešova trochu obmenil. Vo Finticiach absolvovali súťažný debut v drese Prešova traja hráči. Brankár Richard Gmitter a obrancovia Samuel Ďurek a Adrián Pačinda, ktorému sa zápas až tak nepáčil. „Prvé pohárové stretnutie sme zvládli, to je dobré, ale z našej strany to bol zlý zápas. Veľkú rolu hralo ihrisko, terén bol ťažký, a hlavne fanúšikovia. Nebolo to nič ľahké,“ povedal Adrián Pačinda po zápase.

Šarišania začali pohárový duel dobre, vyhrávali už o tri góly a stretnutie mohli v pokoji dohrať. Súboj si sami skomplikovali. Domácich postavili na koňa vlastnými chybami. „Takých chýb sa musíme vyvarovať. Nakoniec sme vyhrali 4:2, sme radi. So súperom zo štvrtej ligy sme hrali aj v príprave. Župčany sme  porazili vysoko. Toto bol úplne iný zápas, káder bol poskladaný inak.“

Adrián Pačinda má 20 rokov, hrá na poste obrancu. V Prešove je od začiatku letnej prípravy. K doterajšiemu času strávenému v novom pôsobisku povedal: „Príprava bola náročná, tréningy boli ťažké. V Prešove som nový, ale zvykol som si. V tíme sa mi páči. Dúfam, že v lige postúpime vyššie, pretože Tatran minimálne do druhej ligy patrí.“

Adrián Pačinda (vpravo) absolvoval súťažnú premiéru v prešovskom drese. Zdroj: Viktor Zamborský.