Grejták prevzal v Prešove kapitánsku pásku

Tatran povedie ako kapitán odchovanec Grejták

Hráčov 1. FC Tatran Prešov privedie na úvodný zápas III. ligy Východ v Kalši nový kapitán Norbert Grejták. Vo funkcii nahradil Lukáša Šimka, ktorý ukončil pôsobenie v Prešove.

Norbert nosil kapitánsku pásku vo viacerých prípravných stretnutiach a aj v jednom zápase minulej sezóny, v ktorom Lukáš Šimko nehral. „Noro“ je odchovancom klubu, má dvadsaťdva rokov a hrá na poste stopéra. „Ďakujem chlapcom za prejavenú dôveru. Je však jedno, kto je kapitán, dôležitý je hlavne tímový výsledok a ako sa popasujeme so zápasom. Na niektorých pozíciách v našom tíme sa zvýšila konkurencia, prišli veľmi kvalitní hráči, ale až samotné stretnutia ukážu, ako dobre sme sa posilnili,“ povedal novozvolený kapitán.

Za hráčsky kolektív zhodnotil letnú prípravu. „Myslím si, že mužstvo pod taktovkou našich trénerov, Petra Petráša a Jozefa Kováča, je pripravené na ligu zodpovedne. Prípravné zápasy sme hrali proti dobrým súperom. Potrápili nás aj družstvá z nižšej súťaže. Výsledky v príprave však nie sú nosné, ide hlavne o herný prejav. Napríklad v Liptovskom Mikuláši sme z hernej stránky zvládli duel dobre, no výsledkovo to nebolo ono.“

Všetky prípravné zápasy majú zeleno-bieli za sebou. Po osemmesačnej pauze sa konečne opäť rozbehne III. liga Východ. Šarišania cestujú v prvom kole do Kalše. Kabína trénera Petra Petráša sa už nevie dočkať zápasu. „Sme naladení na prvý zápas, tešíme sa na najbližšie stretnutie. Dúfame, že uhráme pozitívny výsledok,“ dodal Norbert Grejták.

Duel 1. kola odohrajú hráči Tatrana v Kalši v nedeľu 2. augusta. Výkop bude o 16.30 h.

Zdieľaj