Návrat k zápasu s TJ Mladosť Kalša + štatistiky

Víťazný vstup do novej sezóny

V nedeľu začala futbalistom 1. FC Tatran Prešov nová ligová sezóna. Odštartovali ju víťazstvom 3:2.

Minulú sezónu začínali Prešovčania zápasom v Kalši. Po roku sa v úvodnom kole sezóny stretli obidve mužstvá opäť. Na začiatku predchádzajúceho ročníka Šarišania zvíťazili jednoznačne 3:0, tentoraz bol duel vyrovnaný, vyhrali len o jeden gól. „Prvý zápas splnil očakávania, vyhrali sme 3:2. Mužstvo Kalše sa oproti minulej sezóne posilnilo. Povedal by som, že momentálne je to jedno z najskúsenejších mužstiev v našej súťaži. V kádri majú Jána Nováka, Jaroslava Kolbasa, Róberta Zehera, Petra Krakovského. Určite budú bojovať o vrchné pozície,“ povedal tréner Prešova Peter Petráš.

V prvom polčase jeho zverenci dvakrát viedli, Kalši sa vždy podarilo nájsť gólovú odpoveď. Víťazný gól Tatrana padol v druhom polčase. Hostia sa však museli o výsledok obávať hlavne po vylúčení kapitána Grejtáka deväť minút pred koncom.  „Bol to bojovný zápas, na menšom ihrisku to bolo hlavne o súbojoch. Góly, ktoré sme dali padli po krásnych akciách. Aj domáce mužstvo dalo dva pekné góly.“

Tréner videl na hre svojho tímu pozitívne veci, ale aj chyby. „Nemôže sa stávať, že dáme gól a hneď do minúty súper z protiútoku vyrovná. Toho sa musí mužstvo vyvarovať. Tím je mladý, učí sa. Chyby si vysvetlíme, preberieme a pomaly budeme tieto veci odstraňovať,“ dodal Peter Petráš.

Štatistika: 

TJ Mladosť Kalša – 1. FC Tatran Prešov 2:3 (2:2)

Góly: 8. Majerník, 44. Krakovský – 7. Hirka, 23. Kraľovič, 60. Ivanko Macej

ŽK: Krakovský, Pástor, Novák – Grejták, Ivanko Macej, Špilár. ČK: 81. Grejták (po druhej žltej). Rozhodovali: Jasečko – Dušek, Baldovský, 450 divákov.

Zostava Prešova: Gmitter – Ďurek, Grejták, Luberda, A. Pačinda (46. Hatok) – Lupčo – Sabolčík, Ivanecký (76. Špilár) – Ivanko Macej, Kraľovič (67. Kopín), Hirka.

Zostava Kalše: Pella – Krakovský, Šuľák (46. Krazel), Patkanóci, Seman, Kolek (40. Pilipčuk), Šalagovič (73. Capík), Kolbas, Pástor (86. Zeher), Majerník, Novák.

Ľubomír Ivanko Macej (druhý zľava) strelil víťazný gól. Zdroj: jäzva.
Zdieľaj