Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov – MFK Slovan Giraltovce

Korona už dala futbalu zelenú. Po viac ako osemmesačnej pauze sa konečne rozbehla aj III. futbalová liga Východ. Prvé kolo majú družstvá z najvyššej regionálnej súťaže za sebou. Dnes sa odohrajú ďalšie zápasy. Hráčov 1. FC Tatran Prešov čaká prvý domáci duel proti Giraltovciam.

V novej sezóne nás čaká dokopy 30 kôl, prvých 17 zápasov sa odohrá v jesennej časti súťaže. V lige už nebudú účinkovať Šarišské Michaľany ani popradské „béčko“. Namiesto týchto celkov pribudli do súťaže prvé dva tímy z minulosezónnej štvrtej ligy – Slávia TU Košice a MŠK Spišské Podhradie. Najvyššia regionálna súťaž sa už od nového ročníka nebude hrať ani vo Veľkých Revištiach, ktoré sa spojili so Sobrancami.

Majstrovské zápasy v III. lige Východ začali počas uplynulého víkendu. Dnešný súper Prešovčanov odštartoval sezónu zápasom v Plavnici, kde sa ale Giraltovciam nedarilo, prehrali 0:3. Giraltovce nemali úspešnú ani minulú polsezónu. Pred anulovaním výsledkov bol MFK Slovan na predposlednom pätnástom mieste. Počas celej jesennej časti nazbieral iba sedem bodov, vyhral iba dvakrát. S Prešovom odohral dva vzájomné zápasy, obe stretnutia vyhral Tatran. Najprv v Giraltovciach 2:1, a potom v poslednom zápase jesennej časti na domácom ihrisku Tatran porazil Giraltovce 4:1.

Aj futbalisti 1. FC Tatran Prešov už majú za sebou prvý zápas nového ročníka. Sezónu 2020/2021 začali v Kalši úspešne. Do tabuľky si pripísali prvé tri body po výhre 3:2. V zápase trikrát viedli, domácim sa dvakrát podarilo stav vyrovnať. Úvodný duel sezóny nedohral kapitán Tatrana Norbert Grejták, po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko deväť minút pred koncom stretnutia. V prvom domácom zápase bude trénerovi Petrášovi v zostave pre trest chýbať.

Foto: Viktor Zamborský.
Zdieľaj