Štatistiky a hlasy trénerov po 2. kole III. ligy Východ

Vyjadrenia trénerov

Tomáš Suslo, tréner MFK Slovan Giraltovce: „Ťažko sa hodnotí zápas, ktorý prehráte o štyri góly. Vedeli sme, že Prešov patrí k mužstvám, ktoré sú ašpirantmi na postup. Očakávali sme z našej strany veľmi ťažký zápas, obvzlášť po predchádzajúcom stretnutí v Plavnici, v ktorom sme pre 0:3. Očakávali sme, že v súboji s Prešovom nám môžu ubúdať sily, pretože Tatran trénuje úplne inak ako my. Nemali sme veľké oči v tomto zápase, nakoniec sa predpoklady potvrdili.“

Peter Petráš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Na ihrisku sme mali prevahu, hlavne čo sa týka držania lopty. Škoda našich nepremenených šancí. Giraltovce sme v podstate do žiadnej príležitosti nepustili. V druhom polčase mali hostia jednu strelu, a to bolo z ich strany všetko. My sme sa pripravovali na to, že súper bude hrať z bloku, že bude zatvorený, že ihrisko bude malé, bude sa ho snažiť prehusťovať pred vlastnou šestnástkou. To všetko sa mi potvrdilo. Chlapcom som cez polčas povedal, že tam musí byť viac pohybu, preto prišli v zostave zmeny. Na ihrisko prišiel Mišo Kraľovič, Ľubo Ivanko Macej, aby to trošku rozbehali. Vyplatilo sa to a vyhrali sme 4:0. Pre nás je každý zápas vážny, do každého ideme s tým, že chceme vyhrať. Máme dva dni na to, aby sme sa pripravili na Vranov a odčinili prehru z minulého roka, ktorú sme tam utrpeli.“