Riport: 1. FC Tatran Prešov – MFK Slovan Giraltovce 4:0 (1:0)

Prešov prvý domáci zápas zvládol

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov v úvodnom domácom zápase zvíťazili nad Giraltovcami. V stretnutí dali štyri góly a udržali čisté konto.

Prešovčania mali počas celého zápasu hernú prevahu, ale v úvode stretnutia si gólové šance nevytvorili. Hostia sa od začiatku zápasu stiahli na svoju polovicu a aktívne bránili. Vážna šanca prišla až v 24. minúte. Sabolčík po priamom kope hlavičkou posunul loptu Špakovi, ktorý však zblízka trafil brankára. V 32. minúte zahrávali priamy kop hostia, lopta išla tesne nad Gmitterovú bránu. Otvárací gól padol z pokutového kopu. Sedem minút pred koncom prvého polčasu vybojoval penaltu faulovaný Špilár. Jedenástku sám faulovaný hráč premenil – 1:0.

Počas prestávky tréner domácich prestriedal dvoch hráčov čím oživil hru. Jeden zo striedajúcich futbalistov, Michal Kraľovič, dal krátko po príchode na ihrisko gól. Hatok v 48. minúte vysunul kolmicou svojho nabiehajúceho spoluhráča Gladiša, ktorý trafil do nôh brankára hostí. Od gólmana sa lopta odrazila ku Kraľovičovi, ktorý to poslal ľavačkou krížne k ľavej žrdi – 2:0. Tatran mal zápas vo svojej réžii, hostia si vytvorili iba jednu šancu. V 62. minúte vystrelil z pravej strany na bránu hosťujúci Markovič, ale Gmitter loptu vyrazil. V 66. minúte poslal z ľavej strany center pred bránu hostí Ivanko Macej, odkiaľ to Samuel Gladiš usmernil do brány – 3:0. O tri minúty neskôr Makara prekonal Prysiazhniuka, ale gól pre ofsajd neplatil. V 73. minúte trafil z rohu šestnástky Ivanko Macej pravú žrď. Sedem minút pred koncom duelu spečatil výhru Tatrana Makara, ktorý po Hatokovej prihrávke usmernil loptu do siete – 4:0.