Štatistiky a hlasy trénerov po 3. kole III. ligy Východ

Vyjadrenia trénerov

Peter Petráš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Celý zápas mal vysoké tempo z jednej aj z druhej strany. V prvom polčase bola naša hra slušná, Vranov si vytvoril čistejšie šance, ale brankár Rišo Gmitter nás famózne podržal. Robil presne to, čo som mu povedal. Vybiehal, čítal hru, na čiare bol prakticky neprekonateľný. Klobúk dolu pred jeho výkonom, bodaj by mu to vydržalo aj ďalej, takto má vyzerať brankár. Na to tam je, má podržať mužstvo. V druhom polčase sme dali gól z brejku po krásnej akcii, aj ľudia to museli uznať. Všetko bolo na jeden, dva dotyky až do zakončenia, do gólu. Potom sme prestriedali, pretože Kiko Hirka sa zranil, ale aj tak som ho chcel stiahnuť dolu a chcel som na ihrisko poslať Olivera Špilára. Ten je silný v hlavičkových súbojoch, čo sa aj potvrdilo, keďže dal gól na 2:0. Jediné, čo ma mrzí je 95. minúta, v ktorej sme dostali gól. Viem ale, že chlapci odmakali deväťdesiat minút. Bolo to vidieť aj v šatni, padli od únavy. Takto má vyzerať mužstvo Prešova a takto musí šľapať. Pred zápasom som hovoril, že do Vranova ideme po tri body. Splnili sme všetko, čo sme si povedali, domov sme odchádzali spokojní.“

Roman Lazúr, tréner MFK Vranov nad Topľou: „Bol to jeden z najlepších treťoligových zápasov. Mal úroveň, obidve mužstvá nasadili vysoké herné tempo, ale výsledok nás mrzí, na Tatran sme sa poctivo pripravovali. Gólom sme potrebovali otvoriť zápas, čo sa nám skoro podarilo, pretože príležitosti sme si vypracovali, ale nezakončili sme ich dobre, preto sme prišli o zápas. Škoda, že sme stratili body, ale súťaž je dlhodobá, ideme ďalej. Čaká nás ťažký derby súboj s Humenným. Budeme sa musieť dobre pripraviť a zregenerovať, lebo na našich chalanov, ako aj na ostatné mužstvá v tretej lige, bolo toho dosť. Anglické týždne sú veľkou záťažou. Budeme stavať na pozitívach, na šanciach. Popracujeme na tom, aby sme skórovali.“