Návrat k zápasu s MFK Vranov nad Topľou

Domáci po zápase smútili, z víťazstva sa tešili Prešovčania

Zápas Vranova s Prešovom priniesol kvalitný futbal, ktorý musel potešiť divákov. Stretnutie malo všetko, čo k dobrému futbalu patrí. Na ihrisku bolo vidno bojovnosť, nasadenie, množstvo šancí i hernú kvalitu.

V prvom polčase mali viac streleckých príležitostí domáci hráči, niektoré boli vyložene gólové. Nevyužili ani jednu. Veľkú zásluhu na tom nesie 25-ročný brankár Prešova Richard Gmitter. Od začiatku hrali pekný futbal aj jeho spoluhráči, ktorí naklonili zápas na svoju stranu v 56. minúte, keď po Hatokovej prihrávke zblízka nasmeroval loptu do brány Kristián Hirka. Hostia dali druhý gól až v 86. minúte, hlavičkou sa presadil Oliver Špilár. Domácemu mužstvu sa nakoniec podarilo skórovať, ale až v záverečnej šiestej minúte nadstaveného času.

„Za horúceho počasia, plus na umelej tráve, to bol veľmi dobrý treťoligový zápas. Na jednej aj na druhej strane bolo veľa šancí. Prvý polčas sme mali držanie lopty na svojej strane, ale po našich chybách sa dostával do príležitosti Vranov. Verili sme, že to môžeme zlomiť a vyhrať. Podarilo sa. Druhý polčas bol viac-menej v našej réžii. Sme radi, že to skončilo výhrou 2:1. Vranov bol ťažký súper,“ zhodnotil stretnutie obranca Tatrana Ján Hatok.

Vranovčania boli vpredu nebezpeční. Narozdiel od predchádzajúceho zápasu s Giraltovcami, mali všetci defenzívni hráči Tatrana plné ruky práce, ale zvládli to. „Podržal nás hlavne brankár Rišo Gmitter. S Giraltovcami tiež nemal veľa roboty, vo Vranove si to vynahradil dvojnásobne,“ zavtipkoval Ján Hatok a pokračoval: „Domáci boli nepríjemní. Snažili sa napádať z brejkov a vychádzalo im to. Som rád, že chceli hrať futbal, že to nebolo čisto len o nakopávaných loptách. Po zápase sme boli vyšťavení. Bol to tretí zápas v jednom týždni, hralo sa vo veľkej horúčave. Sme radi, že sme získali tri body. Sme spokojní s hrou aj s výsledkom.“

Ján Hatok sa do materského klubu vrátil po šiestich rokoch. Naposledy hral prvú ligu v Pohroní, predtým pôsobil v Poprade a českej Karvinej. Po návrate odohral vo Vranove druhý zápas v základnej zostave. „Doma je doma. Som veľmi rád, že som sa vrátil domov, že môžem hrať opäť za Prešov. Je mu tu zatiaľ dobre, partia je skvelá, nech to takto ide ďalej.“

Ján Hatok (v zelenom). Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj