Štatistiky a hlasy trénerov po 4. kole III. ligy Východ

Vyjadrenia trénerov

Vladimír Rusnák, tréner Futbalového klubu Sobrance-Sobranecko: „Odkedy Sobrance začali písať históriu, s Prešovom ešte nehrali. Možno s B mužstvom, ale s A-tímom sa predtým určite nestretli. Niektorí chlapci hrali prvýkrát takýto vážnejší zápas. V kádri máme väčšinou mladých chlapcov a zopár skúsenejších. Prešov v stretnutí ukázal kvalitu. My sme museli hrať, čo sme hrali. Museli sme prehusťovať priestor, byť kompaktní, pretože sme vedeli, kde je sila Prešova. Chlapci si siahli na dno svojich síl a ukázali, že pri troche šťastia mohol byť výsledok aj trošku krajší. Urobili sme veľa školáckych chýb, ktorými sme súperovi pomohli, ale netvrdím, že Tatran vyhral iba po našich chybách. Prešov má svoju kvalitu, na ihrisku to bolo vidieť.“

Peter Petráš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Niekto možno čakal, že vyhráme 10:0, podobne ako minulý rok, ale súperi si už na nás určite dávajú pozor. Vlani k nám prišli Sobrance, resp. Veľké Revištia, a naivne otvorili hru, dostali desiatku. Teraz hrali v bloku. Prakticky odparkovali dva autobusy pred šestnástku a do plných sa veľmi ťažko hrá. Šance sme si vytvorili, nepremenili sme ich a na tom musíme popracovať, aby sme aj v takýchto zápasoch dávali góly. Verím, že chlapci si góly nechali do Sabinova a takisto aj do Humenného.

Štatistika:

1. FC Tatran Prešov – Futbalový klub Sobrance-Sobranecko 2:0 (2:0)

Góly: 27. Makara, 41 Gladiš (z 11m)

ŽK: Arutiunian. Rozhodovali: Dušek – Holp, Baldovský, 577 divákov.

Zostava Sobraniec: Diňa – Adam, Stankovič, Vasylynets, Horňak (84. Varga), Mišľan, Vaščák, Hreško, Legemza (77. Sitár), Arutiunian, Timoshevskyi.

Zostava Prešova: Gmitter – Ďurek, Luberda, Maguľak, Hatok (80. Pačinda) – Lupčo – Ivanecký (62. Sabolčík), Gladiš, Kopín (62. Kraľovič), Ivanko Macej – Makara (62. Špilár).

Strelec prvého gólu Lukáš Makara (v bielom). Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj