Riport: 1. FC Tatran Prešov – Futbalový klub Sobrance-Sobranecko 2:0 (2:0)

Prešovčania zvíťazili aj vo štvrtom zápase

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov zdolali Futbalový klub Sobrance-Sobranecko 2:0. Zeleno-bieli rozhodli o svojom víťazstve v prvom polčase.

Potlesk divákov si vyslúžila hneď prvá akcia domácich. Na dlhý pas zo stredu ihriska si nabehol Ivanko Macej. Loptu potom poslal pred bránu súpera, odkiaľ z prvej zakončil Gladiš, ale trafil do gólmana. V 25. minúte vyviezol loptu do pokutového územia Ivanko Macej, dostala sa k Makarovi, ktorý najprv nastrelil súperovho obrancu. Následne sa opäť dostal k zakončeniu, ktoré brankár vyrazil k osamotenému Ivankovi Macejovi. Tomu sa podarilo dať gól, nakoniec pre ofsajd neplatil. Ivanko Macej to o minútu neskôr skúšal spoza šestnástky, gólman Sobraniec si však s jeho strelou poradil. Ďalšia šanca už skončila gólom. Ivanko Macej poslal dlhú loptu dopredu. Brankár hostí vybehol pred šestnástku. Nakopnutá lopta sa odrazila od zeme a preskočila prekvapeného gólmana. Brána ostala prázdna, útočník Makara do opustenej svätyne ľahko skóroval – 1:0. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu išiel Tatran do dvojgólového vedenia. V pokutovom území bol faulovaný Gladiš. Rozhodca odpísal penaltu. Faulovaný hráč poslal loptu nekompromisne k ľavej žrdi – 2:0.

Šarišania mali počas celého zápasu veľkú prevahu, hralo sa na jednu bránku. Hostia hru neotvorili a sústredili sa na hlbokú defenzívu. Aj preto v druhom polčase gólové šance veľmi nepribúdali. Prešov sa pokúšal zvýšiť svoj náskok v 57. minúte. Ďurek odcentroval do šestnástky na Ivanka Maceja, ktorý v súboji s hosťujúcim obrancom hlavičkoval do zeme, odkiaľ sa lopta nepríjemne odrazila a skončila tesne nad bránou. V 74. minúte prihral Kraľovič na ľavo nabiehajúcemu Hatokovi, ktorého strelu musel brankár vyraziť.

Lukáš Makra skóroval do prázdnej brány. Zdroj: Viktor Zamborský.