Návrat k zápasu s Futbalovým klubom Sobrance-Sobranecko

Samuel Gladiš: Pri penalte som si veril

Druhý najmladší futbalista Tatrana, Samuel Gladiš, strelil v novej sezóne už dva góly. Devätnásťročný odchovanec klubu si úvodné štarty za A-tím pripísal už vlani, prvých gólov sa dočkal až v tomto ročníku.

Celých deväťdesiat minút bol na ihrisku v oboch tohtosezónnych domácich zápasoch, v jednom aj v druhom skóroval. „Za každý gól som vďačný. Hrám hlavne pre tím. Chcem, aby sa vyhrávalo, góly sú iba bonusy,“ hovoril Samuel Gladiš.

Premiérový súťažný gól v prvom tíme si pripísal proti Giraltovciam. Druhý strelil z penalty Sobranecku. V 41. minúte poslal loptu z bieleho bodu nekompromisne k pravej žrdi do protipohybu brankára. „Bola to moja prvá penalta v „Áčku“, takže mal som trošku trému, ale veril som si a vyšlo to, dal som gól,“ tešil sa S. Gladiš.

Rozhodli v prvom počase

Priznal, že proti Sobranciam sa mu vpredu presadzovalo o niečo ťažšie, ako v prvom domácom stretnutí s Giraltovcami, pretože súper od začiatku bránil veľmi hlboko. „Zápas so Sobrancami nebol vôbec jednoduchý. Súper sa zatiahol, bol v bloku. Veľmi ťažko sa cez tých hráčov prechádzalo. Som rád, že sme vyhrali a že som premenil pokutový kop.“  

Prešovčania hrali takmer celý duel na súperovej polovici, napriek tomu si veľa vyložených šancí nevytvorili. Samuel Gladiš strelil v 41. minúte druhý gól Tatrana, prvý dal Lukáš Makara v 27. minúte. V druhom polčase Šarišania ďalší gól nepridali. „Nebolo veľa šancí práve preto, že súper bol veľmi zatiahnutý. Jediné, čo sme mohli, bolo dávať lopty na rýchleho Ľuba Ivanka Maceja, ktorý zahral výborne.“

Teší sa z každej šance

Samuel Gladiš patrí medzi najmladších hráčov v kádri A-tímu. Na ihrisku dostáva čoraz viac priestoru. V zápasoch, ktoré doteraz odohral, zanechal výborný dojem. „S prvým tímom som trénoval už v minulej sezóne, tréner ma poslal na ihrisko v niektorých zápasoch. Mal som však zdravotné problémy. Hrával som prevažne za dorast, momentálne už za devätnástku hrať nemôžem. Som rád za každú jednu príležitosť v mužskom tíme. Tretia liga je úplne iná ako dorastenecká súťaž. Pri mužoch je futbal viac fyzický, oveľa rýchlejší,“ dodal.

Samuel Gladiš (v bielom). Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj