Slovnaft Cup: Tatran sa predstaví v Sabinove

Tatran nechce opakovať chyby

Druhým pohárovým súperom Prešova bude opäť tím zo štvrtej ligy. Po Finticiach sa Šarišania predstavia v stredu v Sabinove.

Zeleno-bieli si v lige zatiaľ počínajú jednoznačne. Po úvodných štyroch kolách sú jediným tímom, ktorý nestratil ani jeden bod. Tento týždeň ich čakajú okrem ligových aj pohárové povinnosti. V stredu 19. augusta ich odohrajú slovnaftcupový zápas v Sabinove. Pohodu z ligy budú chcieť potvrdiť aj v pohári. „U chalanov to musí byť v každom zápase o tom, že chcú vyhrať, či je to pohárový alebo súťažný ligový zápas. Do stretnutia ideme s cieľom postúpiť ďalej,“ povedal tréner Prešova Peter Petráš. „Viem, že v ďalšom kole by mohol byť súperom Ružomberok. Pre chlapcov by to bol veľmi zaujímavý súper, s ktorým by sa mohli porovnať.“

Sabinov dlhé roky pôsobil v tretej lige Východ. Najvyššiu regionálnu súťaž opustil v roku 2018. Už dva roky je účastníkom štvrtej ligy. Do novej ligovej sezóny zaznamenal úspešný vstup. Prvé tri zápasy vyhral, za kratší koniec ťahal iba v Nižnom Hrušove. Postup do 2. kola Slovenského pohára si MFK Slovan vybojoval víťazstvom 3:1 v Širokom.

Aj prešovský futbalový tím čaká v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu druhé vystúpenie. V 1. kole hráči Tatrana nepripustili prekvapenie a cez štvrtoligové Fintice postúpili po výhre 4:2. „V prvom kole sme videli, že hoci proti nám stál súper z nižšej súťaže, nebolo to jednoduché. Ukázalo sa, že keď podceníme niektoré veci, vieme súpera posadiť na koňa. Verím, že chlapci sa ponaučili a že v Sabinove nebudeme robiť také chyby, ako vo Finticiach,“ hovoril prešovský tréner.  

Stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu MFK Slovan Sabinov – 1. FC Tatran Prešov je na programe v stredu 19. augusta od 17.00 h.

Foto: Viktor Zamborský.
Zdieľaj