Návrat k pohárovému zápasu s MFK Slovan Sabinov

Makara: Splnili sme cieľ, ale výkonu dávam trojku

Futbalista Lukáš Makara odohral prvýkrát po návrate do prešovského tímu celý zápas, v závere stretnutia dal gól. Jeho tím v pohárovom stretnutí zvíťazil 3:0 a cez Sabinov postúpil do ďalšieho kola.

Šarišania v Sabinove nepodali optimálny výkon. Zápas nebol veľmi pekný, ale zeleno-bieli svoj cieľ splnili a mohli sa tešiť z postupu do tretieho pohárového kola. „Stretnutie hodnotím dobre, takže na trojku. Z našej strany to nebol výkon, ktorý by sa mal podávať, ale postúpili sme. Postup bol našim cieľom, nesklamali sme nikoho,“ povedal hráč 1. FC Tatran Prešov Lukáš Makara, ktorý prispel gólom k víťazstvu svojho tímu.

Domáci sa Prešovu snažili skomplikovať postupové výhliadky. Zamerali sa na defenzívu a hostí veľmi nepúšťali do príležitostí. Zeleno-bieli boli dostatočne efektívni v zakončení. Zo štyroch šancí padli tri góly. Šarišania skórovali dvakrát, jeden gól bol vlastný. Skóre otvoril Gladiš. Pri druhom góle mali šťastie, domáci Demko si po rohovom kope zrazil loptu do vlastnej siete. Tretí gól dal v závere duelu Makara.

„Keď hráte proti súperom z nižších líg, je to taká klasika, že zavrú obranu a ťažko sa proti nim presadzuje. Mali sme šťastie, ale osemdesiat percent šancí sme premenili. Som rád, že sme postúpili. Teším sa aj zo svojho gólu. Bol to center do žrde, odkiaľ sa to odrazilo na mňa a do brankára. Stál som na dobrom mieste, podarilo sa, som na to hrdý,“ hovoril Lukáš Makara. Prešovský dres obliekal aj v roku 2014. Potešilo ho aj to, že prvýkrát po návrate do Tatrana odohral celý zápas. „Je to cítiť, že som hral deväťdesiat minút, ale teším sa, že mi tréner dal šancu a využil som ju,“ usmial sa.

Po zvládnutom pohárovom zápase sa už Šarišania sústredia na ligu, v ktorej sú ako jediní bez straty bodu. Pred sebou majú ťažký zápas. V sobotu zabojujú o dôležité body v Humennom. „Tento pohárový zápas sa určite nebude dať porovnať s tým, čo nás čaká v Humennom. Budeme musieť ísť naplno, aby sme vyhrali a zvýšili náskok. Dnes aj zajtra máme tréningy, na ktorých doladíme detaily a v sobotu do toho pôjdeme na to percent,“ dodal Lukáš Makara.

Lukáš Makara (v zelenom) spečatil výhru Prešova. Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj