Návrat k zápasu s FK Humenné

Ľ. Ivanko Macej: Musíme sa prezentovať iným výkonom

Tatran padol prvýkrát po roku. Prvú ligovú prehru od minulého augusta pripravilo prešovským futbalistom Humenné. Ten istý súper bol aj ich posledným premožiteľom.

V auguste 2019 odohralo Humenné a Prešov takisto vyrovnaný zápas, Šarišania tiež prehrali o jeden gól. Tentoraz začali zeleno-bieli veľmi zle. Už v prvej minúte prehrávali. „Ovplyvnilo to zápas. Keď dostanete v jednom z najdôležitejších stretnutí za posledné obdobie, na ktoré sa pripravujete celý týždeň, gól v štyridsiatej piatej sekunde, je to šok,“ priznáva futbalista Ľubomír Ivanko Macej.

„Koňare“ neodštartovali zápas podľa želania. Po góle sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Prešovčania zdvihli hlavy až v závere prvého polčasu, na 1:1 vyrovnal Dávid Ivanecký. Gól mal hostí povzbudiť, no po prestávke šance na ďalšie zásahy neprichádzali. „Z našej strany to bol slabý zápas, slabý výkon. Mali sme jednu poriadnu strelu na bránu. Nedokázali sme sa presadiť ako minulý rok. Vtedy to bol úplne iný výkon. Dvakrát sme vyhrávali, domáci to vždy dotiahli, nakoniec skóre otočili. Aj tento rok bol zápas vyrovnaný, ale oveľa slabší,“ hodnotil Ivanko Macej. Ten sa v zápase snažil, ale nedarilo sa mu dostávať do brejkov, na ktoré sme u neho z iných zápasov zvyknutí. Domáci ho počas celého zápasu pozorne strážili. „Tiež ma to mrzí, že som tím viac nepotiahol. V iných zápasoch som bol výraznejší. Žiaľ, nepodarilo sa mi presadiť. Duel mi tiež nevyšiel. Zviezli sme sa všetci spolu. Škoda, že sme vzadu neubránili Streňa. Chlapci ho poznajú, vedeli sme o jeho kvalite. Stačilo ho ubrániť, brali by sme aj remízu.“

Trénerovi Petrášovi sa výkon v Humennom nepáčil. Po zápase preto v šatni padali ostrejšie slová. „Vyčítal nám, že sme neplnili, čo sme si pred zápasom povedali. Bavili sme sa o tom, že najlepší hráč Humenného je Erik Streňo, na ktorého nás pripravoval a on nám dal dva góly a položil nás na zadok. Vieme jeho silné stránky, aj tak sme mu naleteli. Dnes si ešte k tomu na tréningu niečo povieme. Doteraz sme vyhrávali, ale posledné zápasy nie je herný prejav dobrý. Aj proti slabším súperom sa musíme prezentovať inak. Humenné bol druhý silnejší súper a už sme nestačili,“ hovoril Ľ. Ivanko Macej.

Prešovčanov najbližšie čaká domáci zápas. V sobotu privítajú od 16.00 h Bardejovsku Novú Ves.

Ľubomír Ivanko Macej (vpravo). Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj