Štatistiky a hlasy trénerov po 6. kole III. ligy Východ

Vyjadrenia trénerov

František Šott, asistent trénera Bardejovskej Novej Vsi: „Sme radi, že sme vôbec vycestovali na zápas. Ako farma Bardejova sme nemali dostatok hráčov, pretože Partizán hral v tom istom čase v Košiciach. U nás je maródka, niektorí hráči išli ešte na dovolenku. Hrali teda aj takí, ktorí boli dlhodobejšie zranení. V inej situácii by odohrali desať, dvadsať minút, aby sa trošku rozohrali. Namiesto toho museli vydržať celý zápas. Za to im patrí absolutórium. Mali sme len dvoch hráčov na striedanie. V prvom polčase si natiahol sval Rabik a namiesto neho nastúpil nedoliečený Firment. Ten to vydržal tridsať minút, ozvalo sa mu koleno. Potom to už bola len otázka skóre. Chceli sme sa predstaviť sympatickejším výkonom a domácim klásť trošku väčší odpor. Žiaľ, nevyšlo to. Teraz sa chceme dobre pripraviť na ďalší dôležitý duel. Musíme sa sústrediť na šesťbodové zápasy s mužstvami nášho rangu a tieto stretnutia musíme vyhrávať. “

Peter Petráš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Pripravovali sme sa na to, že opäť príde súper, ktorý bude stiahnutý pred vlastnou bránou, čo sa potvrdilo. Bolo to podobné ako proti Giraltovciam. Rozdiel bol v tom, že sme premieňali šance. Hneď z prvej akcie sme dali gól, dal ho Samo Gladiš. Rozostavenie som dal také, aké bolo aj s ohľadom na typológiu hráčov. Samko Gladiš je trošku šprintérsky typ, je rýchlejší. Práve kvôli tomu som to tak riešil. Potreboval som obranu Bardejovskej Novej Vsi trochu rozhýbať, čo sa aj podarilo. Prvé góly dali naši odchovanci Gladiš, Ivanecký, Sabolčík, začo som rád. Teší ma tiež, že aj keď bolo 5:0, chalani neprestávali hrať, hrali až do konca. Šancí sme mali oveľa viac, všetky sa nám nepodarilo premeniť. Zápas bol z našej strany veľmi slušný, rovnako aj prístup od chalanov bol úplne iný ako minulý týždeň. Nesklamal ani jeden, každý potvrdil svoju kvalitu.“