Riport: 1. FC Tatran Prešov – ŠK MILENIUM Bardejovská Nová Ves 5:0 (3:0)

Futbalisti Prešova vyhrali jednoznačne

Šarišania dali Bardejovskej Novej Vsi päť gólov, trafili žrď, brvno a mali aj ďalšie šance.

Hneď prvá akcia Tatrana bola ukážková a skončila gólom. Ľubomír Ivanko Macej potiahol loptu dopredu, presnou prihrávkou po zemi našiel v šestnástke Gladiša, ktorý poslal loptu do siete – 1:0. Gladiš mohol v 15. minúte zvýšiť náskok svojho tímu. Ivanecký ho vysunul peknou uličkou. Strelec prvého gólu brankára hostí prekonal, Mašlejovi však pomohla ľavá žrď. O dve minúty sa triasla jeho brána opäť. Ďurek si nabehol na dlhú loptu zo stredu ihriska. Pri bránkovej čiare ju z prvej poslal do šestnástky Pačindovi, ten zasa Sabolčíkovi. Posledný menovaný vypálil, ale strela opečiatkovala len brvno. Ďalšiu šancu už Marián Sabolčík premenil, strelil parádny gól. V 30. minúte sa tesne za hranicou pokutového územia dostal k odrazenej lopte, neváhal a z približne sedemnástich metrov krásnou strelou pod brvno zvýšil náskok Prešova. Brankár hostí na túto strelu nestihol ani zareagovať. V 36. minúte Sabolčik vybojoval pokutový kop, ktorý premenil Dávid Ivanecký – 3:0.

Hostia boli celý prvý polčas stiahnutí pred vlastnou bránou a obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Hráči Bardejovskej Novej Vsi sa prevažne bránili, Tatran hral aktívne, vytváral si šance. Sedem minút po zmene strán Prešov pridal štvrtý gól. Lupčo prihral Gladišovi, ktorý sa predral cez dvoch obrancov a sám zoči-voči brankárovi skóroval – 4:0. Veľkú šancu mali Šarišania aj o tri minúty neskôr. Na dlhú loptu po zemi si nabehol Ivanko Macej, prešiel do šestnástky, na ľavo prihral Gladišovi. Ten chcel loptu nasmerovať do brány. Hosťujúci obranca ju však na poslednú chvíľu stihol kopnúť do žrde a lopta sa odrazila von z bránky. V 61. minúte viedol Tatran už o päť gólov. Gladiš prihral zo stredu na pravo Ivankovi Macejovi, ktorý loptu v pokutovom území prihral na ľavo Pačindovi. Ten ľavačkou zakončil, lopta prešla brankárovi popod nohy do brány – 5:0. V záverečnej jedenásťminútovke mali domáci hráči ešte tri vyložené možnosti. Po Kraľovičovej prihrávke Kopín zo stredu šestnástky trafil brankára. K odrazenej lopte sa dostal Makara, Mašlej bol na zemi, no nohami strelu vytlačil k svojmu spoluhráčovi. V 84. minúte sa do samostatného nájazdu dostal Kraľovič, ale bránu minul. V samom závere sa pokúšal pridať ešte jeden gól Kopín, Mašlej však loptu vytesnil na roh.