Návrat k zápasu so Sláviou Košice + štatistika

Tréner Prešova: Remíza je zaslúžená

Prešovčania v Košiciach vyhrávali aj prehrávali. Oba tímy si nakoniec do tabuľky pripísali po jednom bode.

Bol to zaujímavý zápas, v ktorom padli štyri góly. Najskôr vyhrával Tatran. Skóre stretnutia otvoril v 17. minúte Martin Luberda. Vyhral hlavičkový súboj a loptu namieril rovno do brány. V tridsiatej minúte ale domáci Mojmír Trebuňák vyrovnal. Po zmene strán sa Slávii podaril obrat. V 61. minúte sa z pokutového kopu presadil Peter Vilčko. Slávisti sa dostali do vedenia, ale aj tak stratili dva body. Zakrátko vyrovnal opäť hlavičkou Prešovčan Ľubomír Ivanko Macej. Výsledok je podľa prešovského trénera spravodlivý. 

„Zápas mal slušnú úroveň, od začiatku sa hralo hore-dole. Nemám čo našim hráčom vyčítať, odovzdali maximum. Žiaľ, dostali dva góly. Aj keď sa prehrávalo, pokračovali vo svojej hre. Nakoniec sme vyrovnali, som spokojný aj s bodom. V Košiciach sa bude ťažko vyhrávať aj iným mužstvám. Ideme ďalej máme pred sebou Svidník,“ zhodnotil tréner 1. FC Tatran Prešov Peter Petráš.

Penalta sa mohla pískať aj na opačnej strane

Domáci sa v druhom polčase dostali do vedenia po góle z pokutového kopu. Penalta sa mohla pískať aj na opačnej strane. „Rozhodca zapískal Norovi Grejtákovi ruku. V prvom polčase mohla byť čistejšia penalta odpískaná aj na našej strane, mohli sme vyhrávať 2:0. Žiaľ, rozhodca to neodpískal.“

Oba tímy si v stretnutí vytvárali šance, ale na lopte boli dominantnejší hostia. „Z hernej stránky sme boli lepší, ale nemôžem povedať, že sme hrali na jednu bránu. Šance sme si vytvorili my aj domáci. Naši hráči sa nevyvarovali chýbam, po ktorých dostali dva góly. Remíza je zaslúžená,“ dodal Peter Petráš.

Štatistika:

Slávia TU Košice – 1. FC Tatran Prešov 2:2 (1:1)

Góly: 30. Trebuňák, 61. Vilčko (z 11m) – 17. Luberda, 69. Ivanko Macej

ŽK: Luberda, Hatok, Ďurek, Ivanecký. Rozodovali: Jasečko – Maliňák, Hríb, 420 divákov.

Zostava Prešova: Fabini – Ďurek, Grejták (K), Luberda, Hatok, Lupčo (67. Kopín), Sabolčík, Ivanecký, Ivanko Macej, Kraľovič (64. Makara), Gladiš (64. Špilár).

Zostava Slávie: Pangrác – Lancoš, Šosták, Vilčko, Korijkov, P. Gere, Urban, Maliarenko (79. Novotný), Vysočan (55. Miškovič), Trebuňák, Timkovič (79. M. Popovič).

Ľubomír Ivanko Macej (v bielom) vyrovnal na 2:2. Zdroj: jäzva.
Zdieľaj