Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov – 1.FK Svidník

8. kolo III. ligy Východ ukončí preložený súboj Prešova so Svidníkom. Výkop je v utorok 15. septembra o 11.00 h.

Vo futbalovom klube 1.FK Svidník to nevyzerá veľmi dobre. Hostia ťahajú päťzápasovú šnúru prehier. Odišli im niektorí hráči a v posledných týždňoch musia riešiť aj trénerskú otázku. V tabuľke sú na samom dne. Získali iba dva body za remízy v prvých dvoch kolách. Bod si pripísali za výsledok 1:1 v Spišskej Novej Vsi a za domácu remízu 1:1 so Stropkovom. Odvtedy Svidník ani raz nebodoval. Naposledy prehral v Bardejovskej Novej Vsi 1:2. V siedmich kolách dali hráči tohto klubu iba štyri góly a štrnásť gólov dostali. S Tatranom sa Svidník stretol aj v minulej sezóne. Pred rokom uhral v Prešove remízu 2:2.

Prešovskí futbalisti naposledy odohrali zápas so Sláviou TU Košice. V stretnutí padli štyri góly, tím trénera Petra Petráša vyhrával aj prehrával. Nakoniec zaznamenal prvú remízu v súťaži. Po výsledku 2:2 si oba tímy body podelili. Doma hrali Šarišania naposledy s Bardejovskou Novou Vsou, ktorú porazili 5:0. Zeleno-bieli sa od začiatku súťaže pohybujú na najvyšších priečkach tabuľky. Momentálne im patrí štvrtá pozícia so šestnástimi bodmi. Prešovčania však majú o jeden zápas menej, ako ostatné tímy. V prípade, že by nad Svidníkom vyhrali, môžu sa posunúť pred druhé Lipany. 

Na základe nariadenia hlavného hygienika SR budú na zápase povinné rúška. Pri sedení na tribúne platí pravidlo obsadenia každého druhého radu.

Zdieľaj