Riport: 1. FC Tatran Prešov – 1.FK Svidník 5:0 (2:0)

Tatran dal znova päť gólov

Futbalisti Prešova nadelili na domácom ihrisku päť gólov aj ďalšiemu súperovi. V dohrávke 8. kola III. ligy Východ vyhrali nad posledným Svidníkom jasne 5:0. Rovnakým výsledkom skončil aj ich predchádzajúci domáci zápas s Bardejovskou Novou Vsou.

V úvode dohrávaného zápasu pohrozili domáci, po centri z pravej strany hlavičkoval z dobrej pozície, tesne za päťkou stojaci Gladiš, no lopta išla nad. Tatran sa ujal vedenia v 22. minúte. Marián Sabolčík zahrával priamy kop, vystrelil prudko do pravého horného rohu. Brankár loptu vyrazil pred seba a Kopín ju dorazil do siete – 1:0. V 27. minúte mali šancu hostia. Lopta išla zo stredu ihriska do šestnástky, kde si Matej Makara poradil s prešovským obrancom. Pekne sa okolo neho otočil a ponúkol sľubnú šancu svojmu spoluhráčovi Potomovi, ktorý chcel prelobovať vysunutého brankára Gmittera, ale lopta letela vysoko nad. V 37. minúte sa dostal po rohovom kope k zakončeniu Kopín. Zvolil strelu po zemi k pravej žrdi, gólman Mikluš ju vyrazil. Na opačnej strane dostali hostia peknú loptu do šestnástky. Strelecký pokus bol z blízkej vzdialenosti, skončil len na hráčovi Tatrana, ktorý strelu zblokoval. Tesne pred odchodom do šatní Šarišania zvýšili svoj náskok. Ivanko Macej vysunul Pačindu, ktorý v šestnástke našiel osamoteného Gladiša, brankár nemal šancu – 2:0.

Päť minút po prestávke premenil Samuel Gladiš pokutový kop – 3:0. V 52. minúte strieľal ten istý hráč na bránu opäť. Vysunul ho Ivanko Macej, no brankár Gladišovu strelu kryl. O šesť minút neskôr mali domáci ďalšiu príležitosť na gól. Gladiš dostal loptu od Ivaneckého priamo na hlavu, snažil sa ju usmerniť do brány, no Mikluš Svidník zachránil. Štvrtý gól Prešova padol v 67. minúte. Ivanko Macej prihral do šestnástky Gladišovi, ktorý loptu posunul Ivaneckému. Ten trafil z prvej ľavačkou krásne do pravého horného rohu brány – 4:0. Tutovú príležitosť mal Lukáš Makara. Loptu mu naservíroval Kraľovič, Makara ostal pred bránou sám. Loptu usmernil do odkrytej časti hosťujúcej svätyne, Mikluš sa ale stihol hodiť do strely a loptu nakoniec vytesnil. V 77. minúte Hatok našiel oblúčikom pri ľavej žrdi Kraľoviča, ktorý poslal loptu do brány a uzavrel skóre – 5:0.

Samuel Gladiš (vpravo) strelil Svidníku dva góly. Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj