Návrat k zápasu s 1.FK Svidník

Kopína potešil premiérový gól: Bol prvý, ale nie posledný

Prešovskí futbalisti povinnú jazdu úspešne zvládli. Vyhrali jasne 5:0 a posledný Svidník poslali domov naprázdno.

Domáci boli jednoznačným favoritom tohto stretnutia, ale hosťujúci outsider najmä v prvom polčase vystrkoval rožky. Svidník viackrát nebezpečne hrozil pred prešovskou bránou. Nakoniec si domáci udržali čisté konto. „Ani jeden zápas nie je jednoduchý. Na ihrisku sme odovzdali maximum, k stretnutiu sme pristúpili zodpovedne a len vďaka tomu sme vyhrali. Hostia si vytvorili šance, to je nedôsledok na našej strane. Nemali by sme súpera púšťať do takých príležitostí. V každom zápase však príde niečo nečakané,“ hovoril futbalista Tatrana Vincent Kopín.

Načal víťazstvo

Šarišania papierové prognózy zvládli, postupne strelili päť gólov. Vysoké víťazstvo načal svojím presným zásahom v 22. minúte Vincent Kopín. Dostal sa k dorážke pred bránou a svojím premiérovým tohtosezónnym gólom otvoril skóre stretnutia. Na jeho gól potom nadviazali ešte ďalší traja spoluhráči. Samuel Gladiš sa presadil dvakrát, štvrtý zásah padol po strele Dávida Ivaneckého a piatym gólom zavŕšil triumf Prešova Michal Kraľovič. „Gól ma potešil, to určite áno, ale v zápase som to špeciálne neprežíval. Pre mňa je dôležité, že vyhral tím. Keď toto vyjde všetci sme spokojní. Loptu som dorazil do siete, každý gól teší. Bol môj prvý v sezóne, ale nie posledný,“ usmial sa Kopín, ktorý pôsobí v Prešove od minulého leta. Podotkol, že víťazstvo mohlo byť aj vyššie. „Nepremenili sme viacero šancí, je to o sústredenosti. Keď si ich vytvoríme, mali by sme ich premeniť. Ale s výsledkom sme spokojní, víťazstvo hovorí za všetko.“

Už v sobotu čaká Prešovčanov duel v Spišskej Novej Vsi, s ktorou sa stretli aj v letnej príprave. Vyhrali 6:4. „Je to nepríjemný súper, zažili sme to v prípravnom zápase. Ak k tom pristúpime opäť zodpovedne, mali by sme vyhrať. Kvalita je na našej strane, verím, že ju aj v ďalšom kole potvrdíme,“ dodal Vincent Kopín.

Vincent Kopín (vľavo) načal víťazstvo Prešova. Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj