Návrat k zápasu s FK NOVES Spišská Nová Ves

Luberdova paráda, krajší gól ešte nedal

Pekný futbalový moment prinieslo stretnutie Tatrana na pôde Spišskej Novej Vsi. Postaral sa oň stopér Martin Luberda, ktorý nechytateľnou bombou spoza šestnástky vymietol pavučiny domácej brány.

Spomínaný nádherný gól padol v 82. minúte. „Domáci odkopli loptu, preskočil som útočníka, prebral som si to, hodil okolo hráča. Následne som sa dostal k šestnástke, zavrel oči a pekne som to trafil. Teším sa, že sa to podarilo,“ takto opísal famózny zásah strelec Martin Luberda. Povedal nám, že krajší gól ešte nedal. „Myslím, že tento gól bol môj najkrajší. Volil som strelu nartom, pekne to tam zapadlo. Každý gól poteší, tento dvojnásobne,“ povedal.

Nádherný zásah prišiel v závere stretnutia. Martin Luberda ním zavŕšil stav na konečných 2:0. „Vyhrávali sme o jeden gól, potrebovali sme skórovať na upokojenie. Dobre, že ten gól prišiel. Potom sme si to už ustrážili. Gól potešil aj spoluhráči boli spokojní.“

Odchovanec Tatrana dosiahol už svoj druhý presný zásah po návrate do klubu. Prvý padol v 7. kole proti Slávii TU Košice.

V stretnutí proti Spišskej Novej Vsi potešil Martina Luberdu nielen pekný gól, ale aj veľmi dobrý kolektívny výkon. „Prvý polčas bol jeden z našich najlepších. Dominovali sme, súpera sme nepustili ani za polovicu ihriska. Predviedli sme pekné kombinácie, chlapci jazdili, po strate lopty sme si ju hneď prebrali. V druhom polčase to päť až desať minút až tak nefungovalo, mali sme slabšiu pasáž, ale ustrážili sme si to. Hostia mali len jednu strelu na bránu. Zápas hodnotím kladne.“

Foto: Viktor Zamborský.
Zdieľaj