Hatok: Môže to byť zaujímavé

Dnes proti Ružomberku

Zeleno-bielych čaká súboj proti účastníkovi predkola Európskej ligy.

Po takmer štyroch rokoch zavíta na prešovský futbalový trávnik tím z prvej ligy. V rámci tretieho kola Slovenského pohára si futbalisti Tatrana zahrajú doma proti Ružomberku. Fortunaligista bol v tejto sezóne účastníkom prvého predkola Európskej ligy.

Nemajú čo stratiť

Súpera, ktorý momentálne pôsobí o dve súťaže vyššie, sa určite nezľakne obranca 1. FC Tatran Ján Hatok. V minulej sezóne v prvej lige hral za Pohronie. „Naše mužstvo sa zápasu nemusí báť. Vysokú úroveň má Ružomberok, ale aj my. Vieme hrať futbal, nemáme čo stratiť. Ideme si zahrať, snáď to dopadne dobre“ povedal Ján Hatok. S Ružomberkom sa v drese Pohronia stretol aj vlani v jeseni. „Majú skoro to isté mužstvo, proti ktorému som hral. V klube pracujú so svojimi mladými hráčmi. Sú šíkovní, behaví, ale určite sa s nimi dá hrať. Oni hrajú skôr po zemi, to chceme aj my. Pre divákov to môže byť zaujímavý a pekný zápas.“

Základom je pokora

Najstarší futbalový klub na Slovensku, ktorý patril pravidelne medzi účastníkov najvyššej súťaže, sa stretne s fortunaligistom po dvoch rokoch. Naposledy si Šarišania v rámci najvyššej súťaže zmerali sily v Poprade s Michalovcami. „Teraz bude pre nás takýto zápas sviatkom, škoda, ale je to realita. Dúfam, že v najbližšej dobe sa to zmení a že zase budeme hrať tam, kde Prešov patrí.“

Tatran v minulosti odohral s Ružomberkom mnoho zápasov. Vždy boli zaujímavé, bojovné, padalo v nich veľa gólov. Aký duel očakáva Ján Hatok tentoraz? „Ružomberok tu príde hrať futbal a my sa o to budeme snažiť tiež. Myslím si, že nebudeme hrať len zozadu a čakať na brejky. Keď bude ofenzíva z jednej aj z druhej strany, môže padnúť veľa gólov, dúfam, že do ružomberskej brány.“ Dôležité bude v zápase nerobiť chyby. „Samozrejme, nemôžeme hrať „hurá“ futbal proti nim. Je to prvoligový klub, má svoju kvalitu, nie náhodou je tam, kde je. Základom je pokora, dôležité bude hrať pokojne a neplašiť sa. Takto môžeme dosiahnuť dobrý výsledok. V kútiku duše všetci dúfame, že by sme mohli postúpiť,“ dodal Hatok.

Tréner: Vzadu musíme byť obozretní

Tréner 1. FC Tatran Prešov Peter Petráš myslel na pohárový duel ihneď po skončení sobotňajšieho stretnutia s Krompachmi. „Chalanom som v šatni po zápase s Krompachmi hovoril, že si môžu pozrieť záznamy zo zápasov Ružomberka. Na stretnutí Ružomberka v Lipanoch som osobne bol. Určite nás nečaká nič ľahké. To, čo bola niekedy realita, je dnes sviatok. Budeme musieť byť trošku obozretnejší hlavne vzadu. Nerobiť hlúpe, naivné chyby, hrať jednoducho na brejky a pokúsiť sa o góly,“ povedal Peter Petráš.

Foto: Viktor Zamborský.
Zdieľaj