Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

 

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Na úvodnom zraze 20 hráčov

Úvodným tréningom v pondelok vstúpili do letnej prípravy hráči A-tímu 1. FC Tatran Prešov. Na prvom zraze sa hlásilo 20 hráčov.

Prezident 1. FC Tatran Prešov M. Remeta (vpravo) ráta aj naďalej na trénerskom poste so S. Kovalecom (vľavo)
Prezident 1. FC Tatran Prešov M. Remeta (vpravo) ráta aj naďalej na trénerskom poste so S. Kovalecom (vľavo)
Na úvodnom zraze sa hlásila štvorica brankárov a 16 hráčov, ktorí ešte pred pondelňajším tréningom absolvovali koncom minulého týždňa zdravotnú prehliadku a kondičné testy. Na tréningu chýbali niektorí hráči kvôli zraneniam (Kamenčík), ale aj posunutému začiatku prípravy vzhľadom na povinnosti v reprezentácií do 21 rokov, resp. juniorskom tíme (Guba, Štetina, Dolný, Ivanko-Macej). Chýbal aj Mariano Bernardo, ktorému skončilo hosťovanie v českom Příbrame. Brazílsky útočník má takisto posunutý príchod na Slovensko kvôli svadbe v Brazílii. Po návrate z hosťovania v Rimavskej Sobote sa naopak k tímu pridal Martin Pribula. Na tréningu sa objavili aj kmeňoví hráči Žiliny Štefan Zošák s Davidom Střihavkom, ktorým podobne ako Janovi Krobovi, Lukášovi Štetinovi a Narekovi Beglaryanovi končia posledným júnovým dňom hosťovania. O ich ďalšom pôsobení sa ale bude rozhodovať až po dotiahnutí otázok v súvislosti s financovaním klubu. To sa týka aj hráčov, ktorým sa končia zmluvy.

Úvodný tréning bol pod dohľadom trojice z realizačného tímu - trénera brankárov Stanislava Semana, kondičného trénera Slavomíra Antolíka a vedúceho mužstva Jána Šafranka. V klube ale aj naďalej rátajú so službami doterajšieho realizačného tímu na čele so Sergejom Kovalecom. „So zmenami na poste trénerov sa neuvažuje. Pokračovať budú aj všetci hráči, ktorí majú s klubom platné zmluvy. Hráčsky káder A-tímu omladíme domácimi hráčmi z vlastnej klubovej liahne, “ povedal pri štarte letnej prípravy prezident a predseda predstavenstva 1. FC Tatran Miroslav Remeta. Až do príchodu trénera nebude známy ani presný itinerár prípravných zápasov. V pláne ale je odohrať aspoň sedem stretnutí, väčšinu z nich na hernom sústredení.

Veľa bude ale závisieť aj od ďalších rokovaní ohľadom budúcnosti klubu, pretože situácia je stále neistá a vedenie sa spolieha aj na pomoc mesta. „Rozhodnutie o ďalšom pôsobení klubu v budúcej sezóne najvyššej slovenskej futbalovej súťaže visí zatiaľ „vo vzduchu“. Projekt spolupráce s ukrajinskými partnermi je pripravený a odsúhlasený. Vďaka nemu by sme mohli získať zdroje na financovanie hráčov, čo by mohlo aspoň čiastočne zaplátať dieru v rozpočte vzniknutú odchodom akcionára a sponzora klubu. Aby pripravenú dohodu ukrajinská strana odobrila, musíme jej dať garancie o stabilizovaní ďalšieho fungovania klubu a vykrytia rozpočtu na základné fungovanie. Tie zase závisia od rozhodnutia mesta Prešov, pretože vo financovaní klubu v meste nie som ochotný samostatne pokračovať bez vyjasnenia vzťahu s mestom, čo obnáša dohodu o uhradení starého záväzku a príspevok na financovanie mládeže vo výške približne odpovedajúcej súčasnému akcionárskemu podielu mesta na rozpočte klubu. Bez toho neviem dať garancie projektu na spoluprácu pre ukrajinského partnera. Na základe rokovaní s vedením mesta teraz máme predložiť písomnú žiadosť, o ktorej budú rozhodovať mestskí poslanci na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva. Potrebujeme, aby mesto platilo aspoň tie záväzky, ktoré malo a na ktoré sa ako akcionár klubu zaviazalo. U vedenia mesta sme sa stretli s proklamovanou snahou pomôcť futbalu, no rozhodujúce slovo bude mať po prerokovaní žiadosti v jednotlivých komisiách zastupiteľstvo, ktoré bude rokovať na budúci týždeň. Verím, že o našej žiadosti budú poslanci rozhodovať seriózne, rozhodnutie bude pozitívne a nám sa podarí úspešne odštartovať do nového ročníka Corgoň ligy, “ povedal pre klubový web www.1fctatran.sk M. Remeta.

Zoznam hráčov na úvodnom tréningu
Brankári: Jakub Diviš, Jakub Plánička, Maroš Ferenc, Denis Barát
Hráči v poli: Marián Adam, Viliam Macko, Peter Katona, Jaroslav Kolbas, Peter Lipták, Peter Petráš, Michal Krajník, Rafael de Oliveira Torres, Ján Papaj, Michal Piter-Bučko, Jakub Heidenreich, Lukáš Hruška, Matúš Marcin, Štefan Zošák, David Střihavka, Martin Pribula[STRONG][][STRONG]

 
  • Na prvom tréningu pred novou sezónou sa zišlo 20 hráčov
    Na prvom tréningu pred novou sezónou sa zišlo 20 hráčov
  18.6.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 3047 krát |  

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011