Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

4. prípravný zápas: 1. FC Tatran Prešov - Michalovce 1:1 (0:0)

Vo štvrtom prípravnom stretnutí pred novou corgoňligovou sezónou remizovali futbalisti 1. FC Tatran Prešov s Michalovcami 1:1 (0:0).

Prešovskú generálku na budúcotýždňový úvodný corgoňligový zápas na pôde Slovana Bratislava odštartovala šanca hosťujúceho Gamkrelidzeho, ktorý mieril tesne vedľa. Tatran oplácal Mackovým ďalekonosným pokusom, no góly nepriniesli ani následné príležitosti Jurča, ktorého pokus Diviš kryl a ani tečovaná strela Marcina, ktorá tesne minula bránu. Dôležitý moment prišiel v úplnom závere prvého polčasu, keď rozhodca vylúčil za hranie rukou mimo pokutového územia brankára Diviša. Toho v bráne nahradil Plánička a hneď sa blysol po Dankovom nebezpečnom priamom kope.

Hostia ale početnú výhodu predsa len využili. V 63. minúte najprv síce Krajník obetavo zablokoval súperov strelecký pokus, no z následnej dorážky uspel Jurčo. Zanedlho mohol po Petrášovej akcii vyrovnať Adam, no lopta z jeho kopačky skončila iba na brvne. Hostia dvakrát využili početnú výhodu a dostali sa do rýchlych protiútokov, Hamulák a ani Danko ale nemierili presne. A tak trest prišiel v úplnom závere zápasu, keď Torres po akcii z pravej strany prestrelil súperovho brankára a vyrovnal na konečných 1:1.

4. prípravný zápas: 1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce (II. liga) 1:1 (0:0)
Góly: 89. Torres – 63. Jurčo, ČK: 45. Diviš