Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

 

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Z tlačovej besedy 1. FC Tatran pred ligou

Vo štvrtok podvečer sa uskutočnila tlačová beseda 1. FC Tatran Prešov pred začiatkom nového ročníka CL 2012/13. Média na nej informovali prezident klubu M. Remeta, športový riaditeľ E. Bogdanovský, tréner A. Červenkov a kapitán P. Petráš.

Prezident M. Remeta (vľavo) predstavil na tlačovke nového trénera Angela Červenkova
Prezident M. Remeta (vľavo) predstavil na tlačovke nového trénera Angela Červenkova
Na tlačovej besede bol predstavený nový tréner - Angel Červenkov a jeho realizačný tím. Asistentov 48-ročnému bulharskému trénerovi budú robiť jeho krajan Marin Gadev a Ladislav Totkovič, ktorý už v minulosti viedol juniorku nášho tímu. Trénerom brankárov aj naďalej ostal Stanislav Seman a vedúcim mužstva Ján Šafranko. Bulharský tréner sa bude spoliehať aj na svoj dlhoročne zohratý realizačný tím, ktorý tvoria lekár a fyzioterapeut Ivaylo Jakimov a videoanalytik Daniel Červenkov. „Pravdou je, že sme najprv oslovili trénera Kovaleca. Počudoval som sa ale nad informáciami, že tréner sa s nami nedohodol, pretože u nás mal nevyrovnané pozdĺžnosti. Môžem stopercentne prehlásiť, že zmluva pána Kovalca bola splnená do posledného detailu. Pán Kovalec si nadstavil podmienky na rokovanie v ďalšom období, ktoré pre nás boli neprijateľné. Bol to obchodný vzťah na ktorom sme sa nevedeli dohodnúť. Preto promptne, profesionálne sme sa dohodli s novým trénerom, ktorému prajem veľa šťastia a verím, že túto sezónu, hoci možno v časovom strese pred prvými zápasmi, doladíme a budeme schopní odohrať slušné zápasy, “ vysvetlil zmenu na trénerskom poste prezident klubu Miroslav Remeta.

Sergeja poznám osobne a veľmi dobre. Viem, že to je dobrý tréner. Pracovali sme spoločne na Ukrajine, keď on bol trénerom Obolonu a ja Sevastopoľu. Ale nechcem, aby ma s ním niekto porovnával, “ uviedol na novinársku otázku k výmene na trénerskej lavičke nový kouč A. Červenkov a k svojmu príchodu do Prešova dodal: „Keď som prichádzal, vedel som iba prvotné informácie o klube. Počul som ale, že v poslednom období hral dobrý futbal a že je to klub, ktorý má dobrých fanúšikov. Podmienky sú tu profesionálne, hráči na dobrej úrovni a vstupujem do tímu s dobrými pocitmi.“

K príprave a zmenám v kádri sa vyjadril športový riaditeľ Erik Bogdanovský. „Všetko podstatné okolo Tatrana sa odohrávalo inde ako na futbalovom ihrisku a v súbežnosti s tým prebiehala príprava na novú sezónu. Popravde, v inom štandarde ako bolo zvykom v predchádzajúcom období. Absolvovali sme ju v domácich podmienkach, napriek tomu si myslím, že chalani vedia, že v prvom rade bojujú a hrajú sami za seba, a tak sa zodpovedne pripravovali na ťažkú jesennú časť, v ktorej nás čaká 19 zápasov v Corgoň lige plus Slovenský pohár, čo bude kvantitatívne náročné.“ Káder Tatrana sa oproti predchádzajúcemu ročníku zúžil, pribudli doňho iba hráči z juniorky, naopak do Poľska z neho odišiel odchovanec Michal Piter-Bučko a v kádri už nefigurujú ani ďalší hráči - Jakovlev, Štetina, Krob, Zošák, Střihavka a Beglaryan. „S niekoľkými hráčmi sme ešte v telefonickom, alebo aj priamom kontakte, čo je aj jedna z prosieb nového trénera, aby sme sa ešte pokúsili s hráčmi, ktorým sa ukončil kontrakt a nemajú nič konkrétne s inými klubmi, dohodli na ich ďalšom pôsobení. Je našou snahou urobiť aj v tejto oblasti všetko preto, aby sa mohli aj títo chlapci ešte vrátiť do nášho tímu. Cieľom je udržať káder čo najpočetnejší vzhľadom k tomu ako sme ukončili jesennú časť, ktorá bola zvládnutá k našej spokojnosti, “ uviedol športový riaditeľ Erik Bogdanovský.

Cieľ tímu deklaroval M. Remeta. „Tento rok nechceme hrať o záchranu. V posledných troch rokoch sa nám možno aj s trochou nešťastia tie ciele nepodarilo napĺňať. Ale myslím si, že nemáme káder, ktorý by nedokázal hrať vyrovnanú partiu s polovicou mužstiev v súťaži. Káder je samozrejme významne zmenený. Aj môj postoj, ktorý bol k predlžovaniu zmlúv, alebo k zmluvám, ktoré sa končili, bol skôr ten, že sme vsádzali na doplnenie kádra z mladších hráčov. Verím, že tento mladý káder aj so skúsenými hráčmi, ktorí tu ostali, môže prekvapiť a má na umiestnenie v hornej polovici tabuľky. S tým, že káder sa ešte doplní podľa želaní nového trénera, “ uviedol prezident klubu.

Rozpočet klubu na novú sezónu má byť na úrovni 2 miliónov eur. „Oproti minuloročným rozpočtom je to nižšie asi o 20 percent. V základných parametroch máme rozpočet vykrytý. Otvorený je v otázke prémií, ale to sa netýka tejto jesennej časti. Tento ročník ale považujem za taký, v ktorom si zastabilizujeme vzťahy s mestom a takisto s ďalším partnerom, s ktorým ako sme už avizovali hľadáme spoluprácu, “ uviedol predseda predstavenstva 1. FC Tatran Prešov Miroslav Remeta, ktorý sa tiež poďakoval doterajšiemu akcionárovi Branislavovi Prieložnému, ktorý kvôli zdravotným problémom skončil v pozícii akcionára klubu, za doterajšiu spoluprácu.

Prezident klubu sa vyjadril aj k otázke pozdĺžnosti klubu voči hráčom. „Tatran bol v tom zložení, v ktorom sme fungovali jedným z príkladných mužstiev, čo sa týka úrovne finančnej disciplíny a za posledných sedem rokov nikdy takéto obdobie nebolo. Bohužiaľ, našla nás situácia nepripravených v tom, že jeden z partnerov nečakane odišiel a s ním aj ďalší sponzor. To znamená, že sa ukončilo určité obdobie. Platia logické pravidlá, že keď sa vzťahy končia, musíme si spraviť čistý stôl a vysporiadať si vzťahy. Administratívne sme museli pristúpiť k tomu, ako sa má ukončiť financovanie. Predtým jeho ukončením nedošlo k dohode, aby sa vyplácali dielčie časti. Bolo nutné uzavrieť celú čiastku. Jedná sa o tri výplatné mesiace, ktoré ostali vo vákuu. Stanovili sme si termín do začiatku ligy, no ten termín sme možno o niekoľko týždňov nestihli. Sme ale na konci toho uzatvárania a našim cieľom je, aby sme pred prvým zápasom, teda ešte v piatok zaplatili minimálne prvý mesiac. Ostávajúcu časť by sme chceli uhradiť plus-mínus do konca tohto mesiaca. Pred verejnosťou hovorím otvorene, že tu nie je úvaha o tom, aby niekto nebol vysporiadaný. Ani to nie je možné, keďže pokračujeme ďalej. My iba musíme uzavrieť dohodu, aby sme mali čistý stôl, “ vysvetlil situáciu M. Remeta.

Dva mesiace sme boli bez výplaty. Nálada nebola a nie je dobrá. Stále je to také, že každý čaká, čo bude. Nikto nevie, čo bude zajtra. Verím, že čo pán Remeta sľúbil, aj dodrží, “ reagoval na tieto slová kapitán tímu Peter Petráš. K príprave v neistých podmienkach a štarte novej sezóny, ktorú zelenobieli odštartujú v sobotu 14. júla od 19.30 hod. na Pasienkoch proti Slovanu Bratislava, dodal. „Jar bola skvelá a veril som tomu, že ten káder ostane pokope. Bola tu skvelá partia, skvelý tréner. Škoda, že sa to neudržalo, ja osobne som z toho veľmi sklamaný. Momentálne je stav taký aký je. Poďakovanie patrí Jánovi Šafrankovi a Stanovi Semanovi, ktorí odtiahli prípravu a spravili pre nás veľmi veľa, hoci nemuseli. Nového trénera trošku poznám, pretože som pôsobil v Bulharsku a on pozná mňa. Včera sme sa rozprávali a vyzerá byť seriózny človek. Bude to mať po Sergejovi Kovalecovi ťažké, ale vyzerá, že bude celkom dobrý ako človek i ako tréner. Uvidíme ako to bude v sobotu vyzerať. Každý bude ale aj na Slovane bojovať o svoje meno. Nejdeme tam na výlet, ideme odohrať dobrý zápas a každý si pred ním musí vstúpiť do svedomia.“

SÚPISKA NA SEZÓNU 2012/13
Realizačný tím:
hlavný tréner: Angel Červenkov
asistenti trénera: Marin Gadev, Ladislav Totkovič
tréner brankárov: Stanislav Seman
videoanalytik: Daniel Červenkov
vedúci A-mužstva: Ján Šafranko
lekár, fyzioterapeut: Ivajlov Jakimov

Káder 1. FC Tatran Prešov pre jesennú časť CL:
brankári: Jakub Diviš, Jakub Plánička, Denis Barát, Martin Poloha
obrancovia: Peter Lipták, Jaroslav Kolbas, Peter Petráš, Michal Krajník, Jakub Heidenreich
stredopoliari: Marián Adam, Viliam Macko, Lukáš Hruška, Peter Katona, Matúš Marcin, Anton Lysjuk, Ján Papaj
útočníci: Jhonatan Mariano Bernardo, Rafael de Oliveira Torres, Michal Kamenčík, Dávid Guba, Jozef Dolný

Prišli: Lukáš Hruška, Matúš Marcin, Michal Kamenčík, Denis Barát (z juniorky)
Odišli: Michal Piter-Bučko (Podbeskidzie Bielsko-Biala, Poľsko), Andrij Jakovlev (ukončenie zmluvy), Lukáš Štetina, Jan Krob, Štafan Zošák, David Střihavka, Narek Beglaryan (ukončenie hosťovania)

 
  13.7.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2552 krát |  

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011