Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

CL – 1. kolo: ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)

V úvodnom kole jubilejného 20. ročníka Corgoňligy odohrali hráči Tatrana Prešov na pôde tímu, ktorý má v súťaži najvyššie ambície, dobrý, ale zároveň nešťastný zápas.

Prešov hneď v úvode duelu zaútočil a jeho tečovaná strela vysokým oblúkom preletela ponad domácu bránu. Čoskoro mohlo zahrmieť opäť – Šarišania pekne zakombinovali po ľavej strane, Kolbas sa dostal až do šestnástky a nahodil loptu do malého vápna, kde loptu upratal gólman domácich. Slovan postupne prevzal iniciatívu a jeho snaha otvoriť skóre mohla kulminovať, keď dlhá kolmica už - už nachádzala uvoľňujúceho sa Peltiera. Nepríjemný prudký center Milinkoviča narobil našej obrane nemalé problémy, ale napokon obrancovia loptu odvrátili. Obom mužstvám sťažoval prácu nepríjemný rozmočený terén, no jeho nástrahám unikol Kladrubský, ktorý vyzvŕtal niekoľkých hráčov v zelených dresoch a spoza šestnástky aj nebezpečne vystrelil. V 15. minúte sa veľká snaha a aktivita Prešova prejavila aj na zmene skóre: technický Pribula sa uvoľnil na ľavej strane a na ťažkom teréne sa pokúsil „nabiť“ nabiehajúcemu Papajovi. Rýchlejší bol však bratislavský obranca, ktorý loptu napálil do vlastnej siete a Prešov viedol 1:0.
Slovan sa naďalej usiloval hrať, no Šarišania umne strážili priebeh hry a nepúšťali Slovan do žiadnych šancí. Vzrušenie vyvolala vari len prudká strela Milinkoviča zdiaľky, ktorá letela mimo. Keď netvrdili muziku hráči, vývoj usmernil rozhodca – v 20. minúte pri odkope lopty prešovským obrancom nariadil na prekvapenie hostí pokutový kop. Ibaže ten Piroska nepálil do brvna a lopta sa odrazila späť do hry.
V nasledujúcej fáze Prešov kontroloval hru, výborne kombinoval a očividné úsilie a obetavosť hráčov len potvrdzovali spravodlivosť priebežného stavu. Začali pribúdať osobné súboje a nepresností útočiaceho mužstva, na čom sa však naďalej podpisoval najmä ťažký terén. Veľkú šancu zmaril Šebo, ktorému po priťuknutí Peltiera nevyšiel krok. Slovan chcel pred koncom polčasu ešte silou mocou čosi urobiť s výsledkom a takmer sa mu to vypomstilo, keď zaváhala obrana belasých; Prešov však napokon vybojoval iba roh. Krátko nato sa uvoľnil v šestnástke Slovana šikovný Pribula a mal na kopačke druhý gól, avšak už trochu zo záklonu prekopol. Prešov jednogólové polčasové víťazstvo udržal a do kabín hráči odchádzali za prekvapujúceho, ale zaslúženého vedenia.

Prešov sa v 2. polčase z vedenia dlho netešil, pretože lopta sa po „hlavičkovom biliarde“ so šťastím odrazila k voľnému Gorositovi, ktorý prestrelil Diviša – 1:1. Rýchla kombinačná akcia domácich skončila nepresnou Šebovou hlavičkou vedľa pravej Divišovej žrde. Na druhej strane sa dopredu posúval Marcin, a keď sa mu hráči Slovana rozostúpili, svoj slalom ukončil až v šestnástke a trafil žrď. Slovan začal Prešov prehrávať - Peltier sám pred Divišom pálil iba do gólmana hostí. Voľného priestoru Slovanu akosi pribúdalo a belasí sa usilovali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Prešov zas príkladne bojoval a v poli bol domácim neraz viac než iba rovnocenným súperom. Dlhý pas našiel uvoľnil Šeba, ktorý obišiel Diviša a zakončoval do prázdnej brány, avšak kapitán Petráš sa hodil do lopty a gólu zabránil. Vzápätí prišli dve ďalšie tutovky bratislavského útočníka. Najmä pri tej druhej mu stačilo nastaviť nohu, aby posunul Slovan do vedenia. Sám chytil dve tutovky potom aj Diviš – najprv lopta prešla k dvom osamoteným hráčom belasých, ktorí neboli v ofsajde, a potom vyrazil dorážku ďalšieho zakončujúceho hráča z bezprostrednej blízkosti. Rozhodca veľkoryso nechal v hre Šeba, ktorý rovnako ako v prvom polčase trafil do tváre protihráča – tentoraz Dolného. Prešov opäť niekoľko sekúnd viedol - utešený gól Dolného po dlhom pase neuznal rozhodca z celkom neznámych príčin. Dolný už krátko nato vybojoval loptu v rohu ihriska s Bagayokom, prišla rýchla kombinácia, no prešovský hráč na jej konci Kováča iba čo poriadne natiahol. Prešov tlaku odolával a už sa nezdalo, že by neodolal. Rozhodujúci gól padol nešťastne v 94. minúte, teda vo 4. minúte nadstaveného času, keď sa z voleja vovnútri prešovskej šestnástky trafil Peltier a rozhodol tak o vydretom víťazstve belasých v pomere 2:1. Prehra je pre hráčov v zelenobielych dresoch neobyčajne krutá, pretože za predvedenú hru a príkladnú bojovnosť by si boli zaslúžili minimálne bod.

CL - 1. kolo: ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1)

Góly: 47. Gorosito, 90. + L. Peltier - 15. Kolčák (vlastný), ŽK: 45. + Šebo, 85. Szarka - 22. M. Adam, 25. Jakub Diviš, pred 1558 divákmi rozhodoval Kráľovič (Hrčka, Poláček)

Zostavy:

Slovan: P. Kováč – Pauchek, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kladrubský – L. Peltier, Grendel (29. Halenár), Milinkovič, Piroska - Šebo

1. FC Tatran: Jakub Diviš – Bartek, P. Petráš, Krajník, Kolbas – Papaj, Marián Adam, Lipták, V. Macko – Pribula, M. Marcin

14.7.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2156 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011