Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

CL – 2.kolo: 1. FC Tatran Prešov – FK Senica 2:0 (0:0)

Úspešná domáca premiéra A. Červenkova. Dvoma gólmi útočníkov D. Gubu a M. Marcina v 2. polčase sme zdolali slovenského zástupcu v pohárovej Európe zo Senice 2:0 (0:0).

Radosť zelenobielych po prvom víťazstve v sezóne
Zápas sa začal pre Tatran veľmi nádejne. Hneď prvá akcia v 2. minúte sa skončila faulom Varádiho na prenikajúceho Marcina v pokutovom území a rozhodca Horváth bez váhania ukázal na biely bod. Loptu si postavil Adam, no jeho strelu po ľavej ruke Švenger vyrazil na roh. Tento moment akoby oba tímy naštartoval a v úvodnej štvrťhodine sa z oboch strán bolo na čo pozerať. Najskôr pohrozili hostia, no Blackburnov pokus po skrumáži Diviš vyrazil na roh. Na druhej strane nebojácny Marcin najskôr mieril po získaní lopty vedľa, aby po svojom ďalšom prieniku po pravej strane peknou krížnou strelou opečiatkoval žrď hosťujúcej brány. Ani Seničania sa ale nenechali zahanbiť a na druhej strane o tri minúty podobnou strelou do konštrukcie odpovedal Frýdek. Onedlho Divišovu pozornosť vyskúšal prudkou strelou Kóňa, domáci brankár však stál na mieste. V 27. minúte sa na druhej strane vyznamenal Švenger, keď zneškodnil Gubovu delovku po rohovom kope. Šancí v závere polčasu ubudlo, no v 42. minúte mohli ísť do vedenia hostia. Po priamom kope sa lopta dostala až na hlavu Varádiho, no Diviš ju dokázal s námahou vyškriabať na brvno.

Tatran aj v druhom polčase operoval na rozdiel od minulej sezóny v ofenzíve hneď s dvojicou hráčov – a ako sa ukázalo, oplatilo sa. Mladý Marcin sa niekoľkrát zaskvel už v prvom polčase a chvíľa Dávida Gubu prišla v 53. minúte, keď si reprezentačný útočník výberu do 21 rokov prevzal loptu na hranici 16-ky, pekne sa s ňou uvoľnil a utešenou strelou nedal Švengerovi v bráne žiadnu šancu – 1:0. To ale nebolo od tejto dvojice všetko. V 65. minúte sa dravo po pravej strane prebil Marcin, spätnou prihrávkou našiel Pribulu, ktorého strelu Švenger ešte stihol vyraziť, no dôrazný Marcin sledujúci loptu ju hlavou dopravil do siete – 2:0. Domácim sa po týchto dvoch momentoch viditeľne lepšie dýchalo a viackrát z protiútokov dokázali prečísliť súperovu obranu, no viaceré prečíslenia nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Slovenskému pohárovému zástupcovi v EL UEFA akoby došla po náročnom štvrtkovom zápase 2. predkola na pôde cyperského APOEL-u Nikózia šťava a pre Divišovu bránu neznamenal výraznejšie nebezpečenstvo, a tak si zelenobieli pri úspešnej domácej premiére trénera Červenkova pripísali na svoje konto tri dôležité a zaslúžené body.

1. FC Tatran Prešov – FK Senica 2:0 (0:0)
Góly: 53. Guba, 65. Marcin, ŽK: 45. Papaj - 2. Varádi, 19. Koutný, 79. Kóňa, pred 1550 divákmi rozhodoval Horváth (Tomčík, Vindiš)
Zostavy:
1. FC Tatran: Jak. Diviš – Bartek, Petráš, Krajník, Kolbas – Papaj (75. Lysjuk), Lipták, Adam, Pribula (82. Dolný) – Guba (74. Kostadinov), Marcin
FK Senica: Švenger – Koutný, Brabec, Kalabiška, Krajčík – Wijlaars (85. Hošek), Kóňa, Frýdek, Varádi (60. Jar. Diviš) - Masaryk, Blackburn (68. Babic)

• Autor druhého gólu M. Marcin (vo výskoku)