Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

CL - 3. kolo: AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)

Po úspešnom domácom vystúpení proti pohárovej Senici absolvovali naši hráči ďalší ťažký test, tentoraz v Trenčíne. Ambiciózni Považania naklonili napokon víťazstvo na svoju stranu v pomere 2:1 (1:0).

CL – 3. kolo: AS Trenčín – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)

Prešov začal opatrne a s úsilím neurobiť proti útočne zdatným domácim chybu. Aj keď tak bremeno tvorby hry ležalo na pleciach trenčianskych hráčov, tí sa dlho nevedeli dostať do šestnástky svojho súpera. Na druhej strane sa o čosi pokúšali Pribula a po ňom Guba, Trenčania však hrali pozorne aj v defenzíve. V 13. minúte odcentroval z ľavej strany domáci Holúbek, lopta našla voľného Depetrisa, a ten nekrytý poslal loptu z náskoku do prešovskej brány – 1:0 pre Trenčín. Šarišania sa snažili zvýšenou aktivitou čo najrýchlejšie odpovedať, no lepšie pozície si vypracovať nedokázali. Naopak – Trenčín zavrel Prešov na jeho polovici a presadzoval sa kombinačne. Volejom zo šestnástky sa mohol zaskvieť Pribula, ale dvihol loptu privysoko. Na opačnej strane hrozil agilný Mazan, Depetrisa pri sľubne rozohranej situácii pokryl Petráš. V súboji s Gubom si jeden z trenčianskych hráčov pomohol rukami a mladý Prešovčan tak vybojoval štandardnú situáciu, po ktorej vznikla akcia, na konci ktorej lopta z Bartekovej kopačky skončila v rukách brankára Volešáka.
Radovať sa Šarišania mohli v 35. minúte – v pokutovom území sa k zakončeniu dostal Pribula, ale, žiaľ, netrafil priestor brány. Už z protiútoku opäť pohrozil Trenčín. Jeho nebezpečné kombinačné akcie pribrzďovali ofsajdy alebo nedorozumenie hráčov. Prešov kontroval – najprv sa z dobrej pozície vytlačil Marcin sám, aby po chybe trenčianskej obrany zastavilo prešovský útok ofsajdové postavenie Pribulu. Ten istý hráč mal v 42. minúte na kopačke tutovku, keď sa sám rútil na Volešáka, ale zakončil zle. Do kabín sa mužstvá rozchádzali za stavu 1:0 pre Trenčanov, hoci pri troche vyššej efektivite to tak byť nemuselo.

Po výmene strán odišli z ihriska Krajník a Papaj – na ich miesto nastúpili Torres a posila Tatrana bulharskej národnosti Kostadinov. Hneď úvod druhého dejstva priniesol veľkú šancu Marcina, ktorého strelu vyrazil na roh Holúbek iba tak, že sa do nej vrhol. Nový hráč 1. FC Tatran Prešov Kostadinov sa pokúsil ujsť trenčianskej obrane, ale poradil si s ním Mazáň. Trenčín náhle ožil až 15 minút po začatí druhého polčasu. Nepresne hlavičkoval Depetris, center Štefánika skončil v rukách Diviša. Štefánik vzápätí strieľal nepresne a tomu istému hráčovi chýbali neskôr centimetre, aby náskok Trenčína nezvýšil. Tréner Červenkov siahol potom k tretiemu striedaniu a namiesto Pribulu prišiel Dolný.
Trenčanom sa nízka efektivita pri zakončení z početných príležitostí vypomstila: Guba ostal po tvrdom súboji na zemi, Marcinovi sa otvoril priestor, vnikol zboku do šestnástky a jeho strela, odrazená od Da Silvu, skončila v trenčianskej bráne – 1:1! Do konca zápasu v tej chvíli ostávalo 16 minút. Trenčín okamžite reagoval striedaním a zvýšenou aktivitou. Prešov na oplátku povozil loptu okolo šestnástky Trenčína, ale skóre sa ani na tejto strane ihriska nemenilo. Prišiel rýchly protiútok hráčov v zelenobielych dresoch, v šestnástke domácich Kostadinov nabil jednému zo svojich spoluhráčov, ale strelu zneškodnil Volešák. Považania sa ponáhľali a nešlo im to, avšak po závare v našej šestnástke sa dostal k lopte Depetris a zaznamenal svoj druhý gól v zápase – 2:1. Táto krutá rana priniesla útlm v radoch hostí, ktorým sa útočné úsilie vyvíjalo už iba ťažko, keď na dôvažok domácich hnali k udržaniu vedenia aj tribúny. Na poslednú štandardnú situáciu vybehol dopredu Jakub Diviš, lopta vypadla Volešákovi z rúk, no jeho spoluhráči ju poslali preč z domácej šestnástky. Keďže skóre sa už viac nemenilo, Prešov podľahol na Považí 1:2 (0:1).

Góly: 12. , 85. Depetris - 74. Da Silva (vlastný), ŽK: 6. Baéz, 68. Depetris - 23. Lipták, 29. Pribula, 84. Dolný, pred 1968 divákmi rozhodoval Trutz (Vorel, Bednár)

Zostavy:

Trenčín: Volešák - Mondek, Rodríguez da Silva, Godál, Mazáň - Baéz - Mazan, Štefánik (77. Morong), Díaz (80. Malec), Holúbek (63. Lobotka) - Depetris

Prešov: Jakub Diviš - Bartek, P. Petráš, Krajník (46. De Oliveira Torres), Kolbas - Papaj (46. Kostadinov), Adam, Lipták, Pribula (70. Dolný) - Marcin, Guba

• Naša radosť po vyrovnaní netrvala dlho.
  28.7.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2333 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011