Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

CL – 4. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 2:0 (2:0)

Aj v druhom domácom zápase zvíťazili v 4. kole CL prešovskí futbalisti nad lídrom tabuľky z Ružomberka 2:0 (2:0) gólmi Kostadinova a Adámika.

Prvá gólová radosť B. Kostadinova
Domáci tréner Angel Červenkov do zostavy hneď od prvých minút zaradil obe posily - Adámika a Poliačeka, ktorí sa mu za to odvďačili kvalitnými výkonmi. Úvod zápasu sa podobal tomu spred dvoch týždňov. Domáci začali aktívne a hneď v úvode mali niekoľko náznakov rýchlych akcií. Jedna z nich aj vyšla po krásnej ukážkovej kombinácii, keď hneď dvojica domácich predviedla v strede efektné vysunutie pätičkou, loptu následne po ľavej strane potiahol Kolbas a centrom našiel na druhej strane Kostadinova. Nová prešovská akvizícia sa pekne uvoľnila cez obrancu a nechytateľne rozvlnila Zichovu sieť – 1:0. Hostia odpovedali dvoma akciami, po ktorých musel Diviš zasahovať, no veľké problémy nemal. Naopak v 18. minúte domáci zahrávali Pribulom roh a predĺžená lopta od hlavy jedného z hráčov hostí sa dostala až na zadnú žrď k úplne nepokrytému Adámikovi, ktorý svoj prvý štart v zelenobielom drese už nemal problém okoreniť gólom – 2:0. Domáci sa dostali do pohody, ktorú dokumentoval aj Petrášov pokus z diaľky, s ktorým si ale Zich poradil. Na druhej strane Diviš kryl Pekárov priamy kop, strely Práznovského a Serečina následne mierili vedľa. Domáci sa v záverečnej tretine polčasu viac stiahli k vlastnej šestnástke a vyčkávali na svoju šancu, naopak hostia sa viditeľne snažili čo najrýchlejšie skórovať. Pri Práznovského hlavičke divákom zatrnulo, no Ružomberčan mieril tesne vedľa. O šťastí môžu ale hovoriť tiež hostia, keď Guba po rýchlej kontre obišiel aj brankára, no loptu už z veľkého uhla poslal iba do bočnej siete, a tak na polčasovú prestávku odchádzali domáci s dvojgólovým náskokom.

Druhý polčas priniesol menej vzruchu. Aktívnejšie ho opäť začali domáci, Guba ale mieril hlavou vedľa. Oba tímy sa síce snažili o kombináciu, no hralo sa iba v strede ihriska a pred jednou i druhou bránou bolo vzruchu pramálo. Domáci sa dopredu už bezhlavo netlačili. Snažili sa držať loptu čo najviac na svojich kopačkách a podnikať nebezpečné výpady, obrana hostí si už ale dávala pozor. V 78. minúte mohol ešte iskierku nádeje pre hostí vykresať Serečin, no jeho strelu Diviš s námahou zneškodnil a následná dorážka Pekára mierila vedľa. A keď už v samom závere sa neujala ani delovka kapitána Ďubeka, ktorú Diviš vyrazil na roh, aj druhýkrát v sezóne odchádzali domáci z trávnika s víťazstvom v pomere 2:0, za čo ich domáce obecenstvo odmenilo dlhým potleskom.

Góly: 4. Kostadinov, 25. Adámik, ŽK: 39. Pribula, 60. Petráš – 54. Ďubek, pred 1550 divákmi rozhodoval Smolák (Poláček, Mikulaj)
Zostavy:
1. FC Tatran: Diviš – Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas – Kostadinov, Poliaček (86. Torres), Lipták, Marcin - Pribula (74. Papaj), Guba (63. Adam)
MFK: Zich - Maslo, Práznovský, Greššák, Jurkemik - Nagy - Pekár, Ďubek, Lovás (57. Lupták) - Serečin, Mukendi (71. Almaský)

4.8.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2361 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011