Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

CL: ViOn Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Tatran Prešov sa stal v aktuálnom ligovom ročníku prvým corgoňligovým tímom, ktorý v 5. kole najvyššej súťaže zdolal domáci celok Zlatých Moraviec.

V súboji so Zlatými Moravcami ťahali naši hráči za kratší koniec.
Hneď prvé sekundy priniesli chybu domácej obrany a Marcinovi sa otvoril voľný priestor. Jeho prihrávku nabiehajúcemu spoluhráčovi však prečítal jeden z brániacich hráčov. Zlaté Moravce viac držali loptu, no momentálne im chýba fazóna z predchádzajúcich ročníkov. Moravce potom využili fakt, že jeden z hráčov Tatrana ostal otrasený na zemi, vybojovali roh a po jeho rozohraní a následnom centri už v 7. minúte zakončil domáci Hodek, ktorý prehlavičkoval Diviša - 0:1.
Hra sa začala kúskovať, Tatran na chvíľu zatlačil Moravce na ich polovici. Do dobrej príležitosti sa dostával Pribula, ktorého našiel dlhý center Papaja z pravej strany. Iniciatívy sa potom chopili domáci a niekoľkokrát pohrozili nebezpečným protiútokom, pričom Prešov mal aj šťastie po sólovom prieniku Škvareka. Hráč Moraviec našťastie namieril z dobrej pozície veľmi nepresne. Veľkú šancu skórovať mal Prešov - po výbornej kombinačnej akcii sa zdalo, že loptu chytí do rúk pred nabiehajúcim Pribulom gólman Kuciak, no prišiel o ňu a dobiehajúci hráči Tatrana nedokázali zakončiť do opustenej brány. Sľubne vyzeral aj Pribulov utešený prienik, pri ktorom sa lopta v prehustenom priestore poodrážala, no prešovský hráč na ňu pred Kuciakom už nedosiahol. Dlhé minúty sa hralo bez pekných futbalových momentov, no po štandardnej situácii pred bránou Zlatých Moraviec v 40. minúte prišla okulahodiaca akcia Šarišanov, Poliaček priklepol Petrášovi, ktorého bombu bravúrne vyškriabal Kuciak. Vydarená bola aj strela z kopačky Obročníka, ktorú na opačnej strane vytlačil Diviš. Prešov z prvého polčas vari najviac môže ľutovať 44. minútu: Poliaček z ťažkej pozície z otočky poslal tiahly center presne na hlavu na päťke osamoteného Gubu, zamrzol aj brankár Kuciak, no hlavička mladého útočníka mierila presne do náručia domáceho gólmana.

Ubehla sotva dve minúty z druhého polčasu, keď Diviš daroval loptu útočiacemu hráčovi, ten ho obišiel a z ťažkého uhla trafil iba bočnú sieť. Hralo sa medzi šestnástkami, obom mužstvám tvorenie hry spôsobovalo veľké problémy, pričom úplne absentovali gólové príležitosti. V 61. minúte gól síce znenazdajky padol, no aj to sa lopta do brány doslova „doplazila“. Po pozemnom centri jedného z domácich hráčov ju tečoval v šestnástke ešte Žilák – 2:0. Obraz hry sa ani po tomto góle nezmenil, oba tímy sa držali viac v strede poľa. Až v 74. minúte sa na výlet vybral Hodek, obišiel úplne všetko, čo mu stálo v ceste a z výbornej pozície v strede šestnástky osamotený pred Divišom poslal loptu nad. Prešov v záverečných minútach zápasu a po prestriedaní zrýchlil hru a zatlačil ViOn pred jeho šestnástku, no niektorým finálnym prihrávkam chýbali doslova centimetre. Moravce mohli naopak svoje víťazstvo prikrášliť Škvarkom, ktorý sa zbavil dvoch hráčov Tatrana a sám z hranice šestnástky opečiatkoval brvno prešovskej bránky. Skóre sa však napokon nemenilo, a tak Zlaté Moravce po prvýkrát v tejto sezóne zdolali svojho corgoňlivého súpera pomerom 2:0 (1:0).

CL – 5. kolo: ViOn Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)
Góly: 7. Hodek, 61. Žilák, ŽK: 68. Obročník - 45. Guba, 60. Adámik, pred 1015 divákmi rozhodoval Mastiš (E. Weiss, Lieskovský)

Zostavy:

ViOn: M. Kuciak - Pavlenda, Bortel, Majerník, Chren - Pavlovič (58. Orávik) - Žilák, Obročník, Škvarka, Candrák (76. Janič) - Hodek (86. Farkaš)

Tatran: Jakub Diviš - P. Petráš, Krajník, Kolbas, Adámik - Papaj (66. Kostadinov), Poliaček, Lipták, Pribula (77. Adam) - Guba (46. Katona), Marcin

11.8.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 1529 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011