Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

CL – 6. kolo: 1. FC Tatran Prešov – FC Nitra 1:0 (1:0)

Do tretice všetko dobré, povedali si futbalisti 1. FC Tatran a zvíťazili aj v treťom domácom zápase sezóny, keď Nitru porazili 1:0 (1:0). Pod tri body sa vlastným gólom podpísal hosťujúci kapitán Šimončič.

Úvodnému výkopu zápasu predchádzala milá slávnosť, keď kapitán domáceho tímu Peter Petráš nastupujúci na jubilejný 200. zápas v najvyššej súťaži zablahoželal trénerovi prešovských brankárov Stanislavovi Semanovi k nedávnemu okrúhlemu jubileu – oslave 60. narodenín. Do samotného zápasu ale naskočili o niečo lepšie hostia, ktorí sa hneď v úvode pokúsili ohroziť bránu domácich strelou Gajdoša, no tá nemierila presne a na dlhé minúty to bol jediný pokus ohroziť súperovu bránku z oboch strán. Až na konci úvodnej štvrťhodiny sa pokúsil zvnútra šestnástky o strelu Adámik, no jeho pokus obrana hostí zblokovala. Vážne príležitosti neprichádzali ani v ďalšom priebehu, v 23. minúte Šimončič vypálil z vyše 30-tich metrov a lopta preletela tesne vedľa pravej žrde Divišovej brány. Hneď vzápätí po Poliačkovom priamom kope Krajník hlavičkoval vedľa žrde Chudého svätyne. Hosťujúci gólman videl po polhodine žltú kartu, keď loptu zachytil za pokutovým územím. Domáci šikovne rozohrali nepriamy kop, no Poliačkov pokus z uhla k bližšej žrdi Chudý kryl. Päť minút pred prestávkou sa ale domáci dočkali. Adam prenikol do pokutového územia a jeho centrovanú loptu si v sklze hosťujúci kapitán Šimončič nešťastne zrazil do vlastnej siete a domáci sa tak ujali vedenia – 1:0. Paradoxné je, že to bola vôbec prvá a jediná „strela“ do priestoru brány počas prvého polčasu.

Aj v druhom polčase sa futbalová partia odohrávala zväčša medzi šestnástkami oboch tímov. Bojovalo sa na oboch stranách, no gólových šancí bolo ako šafránu. Dlho bola jediným streleckým pokusom Soumahova strela spoza šestnástky, ktorú ale Diviš zlikvidoval. Viacero náznakov rýchlych kontier domácich sa do gólovej šance premietlo až v 76. minúte, keď Petráš potiahol až z vlastnej polovice loptu po pravej strane, centrom našiel na hranici malého vápnaMarcina, jeho zakončenie z prvej ale nebolo natoľko dôrazné, aby si s ním Chudý nedokázal poradiť. V 80. minúte ešte po Papajovom nepriamom kope Kostadinov hlavičkoval nad. S blížiacim sa záverom sa hostia snažili vyrovnať, okrem tečovaného priameho kopu a Soumahovej strely do bočnej siete sa ale k vážnejšiemu ohrozeniu domácej brány nedostali, a tak Tatran aj do tretice pred vlastnými divákmi neinkasoval a pripísal si na svoje konto tretiu domácu výhru v sezóne.

CL – 6. kolo: 1. FC Tatran Prešov – FC Nitra (1:0)
Góly: 40. Šimončič (vlastný), ŽK: 35. Krajnik, 65. Lipták – 30. Chudý, 40. Mičic, pred 1574 divákmi rozhodoval Matúš (Somoláni, Bobko)
Zostavy:
1. FC Tatran: Diviš – Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas – Lipták – Papaj (84. Guba), Poliaček (81. Boljevič), Adam, Marcin (86. Bartek) – Kostadinov
FC Nitra: Chudý – Szabó, Struhár, Kolmokov, Mičic – Šimončič – Čery (74. Moravčík), Gajdoš, Nascimento (46. Boszorád), – Šimonek (58. Kroupa), Soumah