Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

 

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

CL: FK Dukla B. Bystrica - 1. FC Tatran Prešov 0:0

Dvojzápas na súperových ihriskách začali seniori Tatrana zápasom 7. kola Corgoňligy v Banskej Bystrici a vzhľadom na jeho priebeh treba povedať, že úspešne.

CL – 7. Kolo: FK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 0:0
ŽK: 70. Turňa - 72. P. Petráš, 78. Diviš, 88. Krajník, pred 1560 divákmi rozhodoval Valášek (Brendza, Hrčka)

V úvode Prešov držal loptu a ako ho zo súperových ihrísk poznáme, kombinoval na polovici protivníka a tlačil sa dopredu, čím držal domácich na dištanc. Sľubne vyzerali aj rýchle brejky Šarišanov – po jednom z nich, keď naši hráči vypichli domácim loptu, Petráš vysúval dlhým pasom Boljeviča, no bystrický hráč ťažkou hlavičkou poslal loptu do náručia svojho brankára. Po Adamovom prieniku, ktorý zastavil hvizd rozhodcu, to bol ďalší moment, keď sa Tatranu už - už rysovala gólová príležitosť. Skóre mohol Tatran otvoriť aj v dvanástej minúte: faul na Kostadinova zahral z pravej strany Papaj, lopta sa prešmykla k Adámikovi, a ten ju v nie ideálnej pozícii napálil vysoko nad. Preštrikovať našou obranou sa potom snažil Považanec, ale obrana prehustila priestor a založila rýchly protiútok. Na prelome 14. a 15. minúty predviedol Jakub Diviš zákrok z Premiership – na krátky center z ľavej strany šestnástky si nabehol Rejdovian a hlavou zblízka umiestnil dobre, ale Diviš predviedol parádu a loptu vyrazil.
Plynule sa vyvíjajúcu hru prerušili potom nepríjemne vyzerajúce zranenia, ktoré prišli po súbojoch vo vzduchu, no striedať sa napokon nemuselo. Svoje by o tom vedel hovoriť aj Kostadinov, ktorého nabral jeden z domácich obrancov. V 29. minúte sa po veľmi peknej futbalovej akcii Bystrice ocitli pred našou bránou až traja hráči v červených dresoch. Zakončenie Rejdoviana z niekoľkých metrov trafilo pred Divišom stojaceho Papaja, lopta sa vysoko odrazila a spadla na ľavú žrď brány, aby ju vzápätí obrancovia Tatrana odpratali do bezpečia.
Tretiu tutovku Dukly nepremenil v 32. minúte Slančík. Krajník hasil už takmer neskoro, keď lopta pred Divišom presne našla nohu bystrického útočníka.
V 41. minúte domáci zahrali priamy voľný kop, strela prešla múrom, ale našťastie mierila iba doprostred bránky, kde stál Diviš.

V 47. minúte šiel Prešov do prečíslenia, Petráš našiel na pravej strane Papaja, ktorý potiahol a rozhodol sa zakončovať sám, no prestrelil. Zaváhanie našej obrany, ktorá si nedôsledne pokryla hráčov, Rejdovian nevyužil, a tak sme hrozbu zlikvidovali. Hralo sa medzi šestnástkami, každému zo súperov chýbal moment prekvapenia. V 61. minúte opäť mohol skórovať Rejdovian, ale Adámik siahol do talónu a vytiahol výborný obranný zákrok, ktorým loptu v poslednej chvíli pred hráčom Bystrice, rútiacim sa na Diviša, vypichol. Na opačnej strane mohlo zahrmieť v 66. minúte hneď po príchode Katonu na ihrisku. Mladý prešovský hráč si urobil miesto v šestnástke, no trafil iba jedného z obrancov. Prešov bol odrazu živší a nebezpečnejší. Na pozemný center Kostadinova z pravej strany si do šestnástky nabiehali dvaja hráči hostí, ale brankár Boroš bol pozorný.
Nepríjemný závar v 74. minúte vo vnútri vlastnej šestnástky priniesol Prešovu nemalé problémy, ale opäť nezahrmelo. Bystrica sa nadýchla k náporu, zrýchlila útoky, Prešov mal čo robiť, aby eliminoval jej eminentné úsilie skórovať, no zároveň sa stále pokúšal hrať aj dopredu, čo stálo hráčov veľa síl i viacero bolestivých a krvavých zranení, ako v prípade Miša Krajníka.
V posledných minútach už domáci chceli skórovať za každú cenu, vďaka čomu sa do nebezpečných únikov už – už dostával nový hráč na ihrisku Guba. V týchto fázach chýbal moment prekvapenia nášmu mužstvu ako soľ. Prešov naďalej dobre vykrýval priestor, domáci začínali cítiť nervozitu a pomáhali si aj faulami. Tatran však napokon vytúžený bod za bezgólovú remízu vydoloval a premiérovo tak bodoval na ihriskách súperov.

Zostavy:

B. Bystrica: Boroš - Turňa, Poljovka, Gyömbér, Hučko - Hlinka - Brašeň, Považanec (78. Faško), Rejdovian, Pančík (60. Ferenčík) - Slančík (46. Laksík)

1. FC Tatran: Diviš - P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas - Papaj, Peter Lipták, Poliaček (66. Katona), Boljevič (80. Bartek) - M. Adam, Kostadinov (75. Guba)

 
  25.8.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2163 krát |  

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011