Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

SC: FC Baník Kalinovo – 1. FC Tatran Prešov 1:3 (0:3)

V 2. kole Slovnaft Cupu zdolal 1. FC Tatran Prešov prekážku v podobe tímu štvrtoligového Kalinova 3:1 (3:0) a bezpečne postúpil do ďalšieho kola.

Pred úctyhodnou návštevou 1200 divákov, pričom celá obec v okrese Poltár má okolo 2200 obyvateľov, sa Tatran predstavil v silnom zložení. Zápas sa ani poriadne nerozbehol a Šarišania už viedli. Naším prvým úspešným strelcom sa stal Dávid Guba, a to už v 5. minúte duelu. Sľubný rozbeh potvrdil Prešov v 22. minúte, keď sa opäť menilo skóre, avšak nie meno strelca, ktorým bol po druhýkrát v zápase mladý útočník Tatrana. V 35. minúte zmaril všetky pochybnosti o výsledku obranca Michal Krajník, keď premenil pokutový kop, po ktorom sme išli do trojgólového vedenia. Zákrok, ktorý penalte predchádzal, však stál Dávida Gubu potrhané väzy v členku a bude pre neho znamenať stop na niekoľko týždňov. Keďže skóre sa už do prestávky nemenilo, odchádzal Prešov do šatní s trojgólovým náskokom a zároveň s čistým kontom.

Do druhého polčasu nabehli svižnejšie domáci, ktorým sa v 55. minúte podarilo Melicherom znížiť na rozdiel dvoch gólov - 1:3. V mužstve Prešova došlo aj k ďalším striedaniam. Po Kostadinovi, ktorý ešte v 1. polčase striedal zraneného Gubu, pohárovú atmosféru okúsil mladík Jacko, keď v 52. minúte nahradil Adámika a po ňom aj Rafael Torres, ktorý v 72. minúte prišiel za Petra Katonu. Aj v pozmenenej zostave Prešov náskok udržal do záverečného hvizdu, a tak po výhre 3:1 (3:0) postupuje do 3. kola Slovenského pohára, či po novom už Slovnaft Cupu.

FC Baník Kalinovo – 1. FC Tatran Prešov 1:3 (0:3)
Góly: 5. , 22. Guba, 35. Krajník (11 m) – 56. Melicher, ŽK: Prepelica (Kalinovo), pred 1200 divákmi rozhodoval Perašín (Brendza, Perát)

Zostava Tatran: Plánička - Bartek, Krajník, Kolbas, Dolný, Katona (72. Rafael Oliveira), Lipták, Pribula, Adámik (58. Jacko), Guba (35. Kostadinov), Boljevič

29.8.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2013 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011