Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

CL: Spartak Myjava – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

V 8. kole Corgoňligy Prešov opäť nezabodoval na súperovej pôde a nevyužil tak možnosť prebojovať sa na popredné priečky corgoňligovej tabuľky.

Už o 15:30 mal mať úvodný výkop zápas 8. kola Corgoňligy, v ktorom 1. FC Tatran Prešov cestoval za nováčikom súťaže do Myjavy. Začiatok sa však posunul kvôli sviatku Ústavy Slovenskej republiky, pri ktorého príležitosti otvoreniu duelu predchádzala aj slovenská hymna. Stretnutie začalo nervózne s množstvom nepresností na obidvoch stranách, Prešov nedokázal podržať loptu na kopačkách. Prvá strela zo strany domácich prišla v 5. minúte. Predchádzal jej závar na hranici šestnástky, no domáci Sládek prešovskú bránu netrafil. Nebezpečnejšia bola ďalšia strela, ale Diviš stál dobre a chytil loptu do náručia.
Aktívnejším a útočnejším prejavom sa prezentovali domáci, ktorí získavali lopty a usilovali sa tvoriť, zatiaľ čo Prešov sa sústredil na obrannú činnosť. Myjavčania ale zväčša strieľali z bezpečnej vzdialenosti. Po ojedinelej chybe v rozohrávke domácej obrany sa k lopte dostal Kostadinov a v šestnástke hľadal ešte Papaja, no prihrávkou ho vyhnal príliš do strany. Ďalšia pekná útočná akcia zo strany Prešova prišla po dlhom čase - Krajník stredom výborne vyviezol loptu na polovicu súpera, tá sa dostala k Adamovi, ktorý v šestnástke vysunul Kostadinova, no pozemný pokus bulharského útočníka gólman domácich poľahky kryl.
Aktivita domácich zaznamenala potom útlm. Najväčšiu šancu vzal z kopačky jednému z útočiacich hráčov Diviš, potom už boli naši v obranných činnostiach k lopte o krok bližšie a skóre ustrážili. S blížiacim sa polčasom sa Myjavčania začali presadzovať individuálne. V 42. minúte sa v šestnástke Tatrana ocitol s dostatkom priestoru Ďuriš, ale loptu si prehadzoval na ľavačku, aby ňou iba čo ohrozil divákov na tribúne. Šok v zápase, v ktorom boli aktívnejší domáci, mohol ešte pred polčasom privodiť Kolbas, ktorý naštartoval k sólu podobnou cestou ako Mišo Krajník stredom ihriska, nezakončil však finálnou prihrávkou, ale dostal sa až do pozície, odkiaľ bolo treba strieľať a iba veľmi tesne minul pravú žrď domácej brány.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a na ihrisku sa najmä bojovalo. Veľká šanca Myjavy prišla v 51. minúte, no domáci si s ňou v šestnástke opäť nevedeli rady a triafali iba do obrancov Tatrana. Na opačnej strane zakombinoval Prešov, Papaj na pravej strane sa s loptou dostal k šestnástke, no vystrelil pomimo nej. Potom sa po osi Adam - Papaj dostala lopta na hlavu Kostadinova, avšak prešovský útočník zakončoval v ťažkej pozícii. Pokračoval bojovný futbal medzi šestnástkami, až kým sa v 62. minúte hráčom malá iniciatíva dopredu nevypomstila. Sládek v bezprostrednej blízkosti pred Divišom nezaváhal a zakončením k žrdi poslal Záhorákov do vedenia. V 70. minúte prišiel pekný futbalový moment opäť v podaní Myjavy. Striedajúci Dian spoza šestnástky ľavačkou vysokou loptou obstrelil Diviša a poistil víťazstvo domácich na 2:0. Za obranou Prešova v pokutovom území sa potom ocitli Myjavčania, no Kuračka v rozhodujúcej chvíli s loptu nezavinene spadol a zo zvýšenia nebolo nič. Prešov mohol znížiť Katonom, no loptu, smerujúcu naňho, vypichol v poslednej chvíli jeden z domácich obrancov.
Myjava bola naďalej aktívna, usilovala sa o útočné prieniky a hoci Prešov vyvinul zvýšené úsilie, do výraznejšej šance sa už nedostal, a tak domáci zaknihovali prvé domáce víťazstvo v aktuálnom ročníku Corgoňligy.

CL - 8. kolo: Spartak Myjava - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)
Góly: 62. Sládek, 73. Dian, ŽK: 30. J. Bartek (Prešov), pred 1542 divákmi rozhodoval Hrčka (Bóllo, Poláček)
Zostavy:
Spartak: Solnička (90. Šulla) – Silva, Černáček, Častulín, Mrva – Kukoľ (56. J. Petráš), Marček, P. Kuračka, P. Ďuriš (59. Dian) – Sládek, Kosík
1. FC Tatran: Diviš – Bartek, Adámik, Krajník, Kolbas – Marcin, Poliaček (62. Katona), Papaj (73. Dolný), Adam, Boljevič – B. Kostadinov

1.9.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 1736 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011